Політолог назвав три варіанти для коаліції

Чи вдасться депутатам створити у Верховній Раді парламентську більшість? Є кілька сил, які заявили про те, що вони проти дострокових виборів: БПП, Народний фронт, Самопоміч і навіть Радикальна партія Олега Ляшка, пише у своєму блозі на НВ політолог Олексій Гарань.

Більш того, дострокові вибори не в інтересах країни, оскільки це призведе до чергової дестабілізації, подальшого дроблення парламенту, появи нових популістських сил. Потім знову почнеться коаліціада, прем'єріада і т. д.

Таким чином, як в інтересах країни, так і в інтересах партій, які не бажають дострокової виборчої кампанії, слід уникнути цих виборів.

Як це зробити? Очевидно, що у БПП і Народного фронту не вистачає голосів для стабільної коаліції. Були розмови про те, що в коаліцію може увійти Радикальна партія, однак ми знаємо, що з Ляшко багато каші не звариш. Його позиція кон'юнктурна, безвідповідальна і залежить від спонсорів.

Виходячи з цього, бажано приєднати до коаліції Самопоміч, у складі якої є достатня кількість прагматичних людей. Думаю, цей варіант цілком можливий, але на прем'єрство лідер "Самопомочі" Андрій Садовий навряд чи погодиться. Він не хоче брати на себе відповідальність в нинішній складній ситуації, йому потрібні високі рейтинги для майбутніх виборів, у тому числі президентських.

Разом з тим не можна відкидати і того, що прем'єр-міністром може залишитися Арсеній Яценюк. У такому випадку політична ситуація буде нестабільною, оскільки це уряд меншості, що не має підтримки парламенту.

У Яценюка немає довіри в Раді, а його особисті рейтинги тягнуть Народний фронт вниз. Йти на дострокові вибори їм немає з чим. Тому доведеться обирати: або залишитися з Яценюком і його практично нульовими рейтингами, або пожертвувати нинішнім прем'єром, але при цьому зберегти парламентську більшість. Є про що подумати.

Найбільш раціональним варіантом виходу із ситуації, на мій погляд, є технократичний уряд, для якого є кандидат на прем'єрський пост – Наталя Яресько. Цей уряд, як і будь-який інший, повинен спиратися на політичну підтримку. Тобто, під нього все одно повинна бути сформована коаліція.

Далі виникає питання, на яких умовах Яресько погодиться очолити уряд, і як до його формування підійдуть політичні партії. Важливо, щоб технократичний уряд знову не перетворився на квотний, який ми маємо сьогодні.

Якщо говорити про технократичний уряд, це повинен бути Кабмін професіоналів, віддалених від політичних і вузьких бізнес-інтересів. Тим не менш, мандат довіри цьому урядові повинна дати коаліція політичних сил, яка згодом стане підтримувати його законодавчо.

Цей сценарій виглядає дещо ідеалістичним в українських умовах, однак я його не виключаю. Зрештою, на кін поставлено багато. БПП і Народний фронт, за фактом, в одному човні, і логіка має підштовхувати їх до варіанту формування технократичного уряду.

Рекомендуємо прочитати

Працівників "Укртрансгазу" звинуватили в розтраті сотень тисяч держкоштів

Генеральна прокуратура України (ГПУ) отримала доступ до документації філій ПАТ "Укртрансгаз" в рамках розслідування розтрати в особливо великих розмірах....

Це може бути цікавим

В Чернобыльской зоне запустят солнечную электростанцию – министр

В Чернобыльской зоне летом текущего года может начать работу первая солнечная электростанция....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Тымчук рассказал, какие "сюрпризы" от РФ ожидают Украину на 9 мая

В «МГБ ДНР» с подачи российских кураторов дорабатывается план проведения провокаций к 9 мая на подконтрольной Украине территории Донбасса....