«За інформацією, яку надало керівництво силових відомств, протистояти окупантам українська армія не могла», — каже військовий.

У 2014-му році українські ВВС мали у кримському аеропорту «Бельбек» 12 літаків, які знаходились у повній бойовій готовності і могли піднятися у повітря по команді. Але її не було, сказав народний депутат (БПП) Юлій Мамчур, який у 2014 році командував 204-ою бригадою тактичної авіації у Криму, передає прес-служба партії.

«Всі 12 літаків знаходилися у повній бойовій готовності. Якби нам надали команду піднятися у повітря, ми би її виконали. 27 лютого керівництво Військово-морських сил України – керівник Генерального штабу, адмірал Юрій Ільїн, з Міністром оборони, громадянином Росії Павлом Лебедєвим прибули до аеропорту Бельбек. Ніяких вказівок вони не надали. Пізніше надійшла команда просто продовжувати бойове чергування. Військовослужбовці моєї частини, які зрадили Україну і перейшли на бік окупантів, здали бортові номери літаків. Літаки були пошкоджені: у повітрязабірники було накидано каміння, прострелені пневматики. Це не дало можливість підняти їх у повітря», – сказав Мамчур.

Він висловив припущення, що мобілізація Майдану могла б дозволити уникнути анексії.

«Зараз важко читати розсекречену стенограму засідання Ради Національної безпеки і оборони від 28 лютого 2014 року. Дуже важкі рішення приймалися в той час керівництвом держави. За інформацією, яку надало керівництво силових відомств, протистояти окупантам українська армія не могла. Можливо, можна було мобілізувати Майдан і піти на Крим Майданом», — припустив нардеп.

Нагадаємо, 22 лютого на комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони була оприлюднена стенограма засідання РНБО від 28 лютого 2014 р., де розглядалося питання про можливість введення в країні воєнного стану на фоні операції Росії по анексії Криму. У тексті стенограми зазначено, що лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала не вводити воєнний стан і залишити солдатів і техніку в частинах.

Як відомо, перші російські війська увійшли до Криму ще 20 лютого 2014 р. Російська влада стверджує, що почала процес «повернення Криму» через два дні — 22 листопада 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 р. початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про окупацію Криму.загрузка...

Читайте також

Коментарі