Чиновникам МОЗу запропонують "вколотися" прямо біля міністерства

Завтра в Києві о 10 годині під стінами Міністерства охорони здоров’я відбудеться акція протидії розповсюдження наркотиків та наркозлочинності. Під час акції чиновникам наглядно покажуть наслідки вживання так званого "крокодилу", а також буде запропоновано відвідувачам міністерства "вколотися" прямо біля входу у будівлю.

Рух проти наркозлочинності та розповсюдження наркотиків в який об’єдналися члени таких організацій, як «Україна без наркотиків», «Мир без зависимостей», «Нарко-нон», інші громадські організації міста, при підтримці Всеукраїнського союзу ветеранів АТО буде вимагати обмежити обіг кодеїновмісних препаратів, для чого має бути впроваджено предметно-кількісний облік кодеїновмісних препаратів. Саме 17.03.2016 має відбутися засідання, на якому чиновники МОЗ мають розглянути питання, щодо введеня кодеїновмісних препаратів у перелік ліків суворої звітності. Такий вид звітності передбачає сувору документальну бухгалтерію для "кайфових" препаратів, наявність в аптеках окремих боксів для їх зберігання, звітність фармацевтів про рух товару і пр. По-суті, введення предметно-кількісного обліку таблеток з кодеїном рівносильно їх визнання наркотичним засобом. І, як стверджують у МВС, підстави для цього є.

Зараз найсильнішим і найнебезпечнішим став так званий "крокодил". Це саморобний наркотик на базі кодеїн- або кодтерпінвмісних ліків, наприклад від кашлю, що вільно продаються в аптеках. Нескладними маніпуляціями з нього отримують неочищений дезоморфін, що за наркотичною дією переважає морфін у 20 разів, але через токсичні домішки дуже небезпечний і буквально з перших днів застосування призводить до прижиттєвого розпаду тканин — гниття. Протягом року наркоман гине.

"Крокодил", ще називають наркотиком для бідних, або пролетарським, оскільки приготування його досить дешеве. "Крокодиляча" наркоманія набула великого поширення після 2005-го і тепер перебуває на другому місці після героїнової.

Це одна з перших акцій новоствореного Руху. Активісти настроєні на серйозний спротив розповсюдженню наркотиків. Наразі іде робота по напрацюванню спільної взаємодії у боротьбі з розповсюдженням наркотиків по аптечним закладам і нарколабораторіям міст України.

Рекомендуємо прочитати

Стартовую страницу поисковой системы Google ждут нововведения

Впервые с 1996 года стартовая страница Google, являющаяся образцом минимализма и практичности, претерпит глобальные изменения....

Це може бути цікавим

​30 июля легендарная группа Ляпис-98 выступит с концертом в Киеве

Концерт невероятных Ляпис-98 состоится 30 июля в киевском Young Papa Bar....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Пять мифов о зарядке батареи смартфона

Несмотря на то, что большинство современных смартфонов представляют образцы высочайших технологий, одна их часть за последние пару лет менялась не так уж сильно —....