Втрачені об’єкти та території природно-заповідного фонду: Частина 4. Хмельницька область

Екологи та волонтери ЕПЛ продовжують пошуки інформації про території природно-заповідного фонду, що  були з різних причин скасовані в областях. Наступна частина дослідження – Хмельницька область.

Станом на 1 січня 2015 року в Хмельницькій області нараховується 522 об'єкти природно-заповідного фонду (ПЗФ) загальною площею 328456,2523 га, що становить 15,15 % від площі самої області.. Втім на території Хмельницької області було створено значно більше територій та об’єктів ПЗФ, ніж вказана вище сучасна статистика.  З метою виявлення інформації про втрачені території ПЗФ ми отримали у Державному архіві Хмельницької області копії всіх рішень державних органів обласного рівня про створення заповідних об’єктів, починаючи з 1969 року, та провели порівняльний аналіз із перелікомсучасних ПЗФ, згідно відомостям, опублікованим Міністерством екології та природних ресурсів України у 2016 році.

Під час  аналізу документації було знайдено інформацію щодо 108 територій та об’єктів ПЗФ  загальнодержавного та місцевого значення, які у різний час були скасовані. Їхня площа складає 8057,59 га і це становить 24,5 % від загальної площі усіх ПЗФ області. З них 28 об’єктів (2673,4 га) скасовані у зв’язку з входженням до нових більших за площею заповідних одиниць. Серед скасованих варто назвати лісовий заказник «Сатанівський», парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва "Сатанівська перлина", лісовий заказник "Рахновецький", регіональний ландшафтний парк "Мальованка", ботанічний заказник місцевого значення "Гайдучино", лісовий заказник місцевого значення "Новиківський", ландшафтний заказник "Староушицький", комплексну пам’ятку природи "Сковородецькі краєвиди". Кілька об’єктів скасовані у зв’язку з фізичним пошкодженням чи висиханням. Причини скасування 63 об’єктів ПЗФ площею 5248,89 га лишаються невідомі, хоча практично всі такі об’єкти є ділянками лісів і можна припустити, що ліквідовані вони були з ініціативи лісогосподарських підприємств.

Загалом зі 108 об’єктів було виявлено інформацію про обставини скасування 45 об’єктів загальною  площею 2808,7 га, які були присутні в списках рішень про створення, але відсутні в переліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення, розташованих у Хмельницькій області, і це становить 8,5 % від загальної кількості ПЗФ в області станом на 01.01.2015.

Попередні публікації за темою:

Частина 1: Волинська область

Частина 2: Івано-Франківська область

Частина 3: Чернівецька область

Рекомендуємо прочитати

Держадвокат відмовився захищати Януковича

Державний адвокат президента-втікача Віктора Януковича Віталій Мешечек відмовився від своїх обов'язків захисника....

Це може бути цікавим

Смайлики в деловой переписке назвали признаком некомпетентности

При первой встрече впечатление от нового знакомого может зависеть от того, улыбается он или нет....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Яценюк став співвласником українського телеканалу

Колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк став співвласником телеканалу Espreso....