Нафтогаз збільшить позовні вимоги до Газпрому

Нафтогаз збільшить позовні вимоги до Газпрому

НАК «Нафтогаз України» планує збільшити позовні вимоги до російської компанії «Газпром». Про це у Facebook повідомив директор з розвитку бізнесу «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

— Щодо збільшення позовних вимог «Газпрому» до «Нафтогазу». Не варто цьому дивуватися, або тим більше переживати з цього приводу. До закінчення арбітражного процесу в Стокгольмі обидві сторони будуть збільшувати свої позовні вимоги. «Газпром» буде налічувати нам додаткові суми за той газ, які вони хотіли нам продати, а ми у них його не купили. Вони при цьому будуть посилатися на принцип «бери або плати», а ми будемо вказувати на те, що цей принцип не може застосовуватися по ряду причин. А ми їм будемо нараховувати додаткові суми як компенсацію за нашу переплату (порівняно зі справедливою ціною) за поставлений нам газ (наприклад, в 2015 році) та їх недоплату за надані нами послуги з транзиту, — повідомив Вітренко.

За його словами, лише за 1 квартал 2016 ми нарахуємо «Газпрому» близько 1 млрд доларів як недоплату за послуги з транзиту. У річному обчисленні за 2016 рік ця сума склала б близько 4 млрд доларів.


загрузка...

Читайте також

Коментарі