Крим — не безнадійне випадок, а що, якщо наступними будуть Гельсінкі?

Крим — не безнадійне випадок, а що, якщо наступними будуть Гельсінкі?

В суботу президент Тоомас Хендрік Ільвес провів в Університеті Гельсінкі лекцію, організовану фондом Вяйно Таннера. На лекції було порушено тему Криму, і президент сказав, що не вірить в «безнадійні випадки», якщо мова йде про окуповані території.

Про це повідомила Делфі.

Вираз «безнадійний випадок» щодо Криму використовував міністр фінансів Фінлядніі Олександр Стубб в своєму інтерв’ю американському виданню Foreign Policy.

 — Я вважаю, що Крим — безнадійний випадок, як би ми сильно не хотіли вірити в протилежне, — сказав Стубб.

Видання Uusi Suomi запитало у Ільвеса, чи згоден він з твердженням Стубба, що Крим — «безнадійний випадок». Президент же згадав про свою роботу на Радіо «Свобода» у вісімдесятих роках, коли деякі західні країни теж вважали насильницьке приєднання країн Балтії до СРСР безнадійним випадком.

 — Я не вірю в безнадійні випадки. Важливо розуміти, що ми не можемо повернутися до звичайного ходу справ до тих пір, поки Крим анексований. Тому що, якщо відбувається анексія Криму, і інші країни з цим згодні, то вони (Росія — прим. ред.) можуть анексувати і що-небудь ще. А що якщо наступним буде анексований Гельсінкі?, — запитав Ільвес.

Uusi Suomi пише, що публіка, котра зібралася на лекцію в університеті  була здивована даною заявою. Пізніше видання попросило Ільвеса уточнити, що він мав на увазі, коли згадав Гельсінкі в даному контексті.

У канцелярії президента відповіли, що президент просто хотів сказати, що «якщо відбувається анексія Криму, і інші країни з цим згодні, то вони (Росія — прим. ред.) можуть робити що завгодно». Гельсінкі просто послужив прикладом для публіки, оскільки лекція якраз і проходила в Гельсінкі.загрузка...

Читайте також