У Києві без попередження підвищили тарифи на газ у два рази

У Києві без попередження підвищили тарифи на газ у два рази

У Києві без попередження підвищили вартість газу. Про це пишуть «Вести«.

За січень ми платили 59 грн, а в платіжці за лютий стоїть вже 124!» — обурюється Алла Михайлівна, жителька пр. Перемоги. А жителю вул. Щербакова Антону Івановичу, у квартирі якого є газова колонка, нарахували аж 387 грн. «А було в районі 200. Але чомусь ніхто не попередив про підвищення!, — говорить Антон Іванович.

В «Київгазі» говорять, що підвищили не тариф, а норми споживання.

Вищий Адмінсуд скасував постанову Кабміну про скорочення норм споживання для населення за відсутності газових лічильників, відповідно до якої норма споживання для квартир з газовою плитою й гарячою водою становила 3 куб. м за газ. З 29 січня норма зросла до 6 куб. м. Зросли й норми споживання для тих, у кого є газові плити, але відсутня гаряча вода, — з 4,5 куб. м, до 9 куб. м. Для тих, у кого газові колонки, норма — 18 куб. м на людину, — зазначають в «Київгазі».

У КМДА зараз з’ясовують, із чим зв’язані зміни. Як зазначив експерт із питань енергетики й газу Валентин Землянський, ці норми встановлювала Національна комісія регулювання електроенергетики України.

Постанову про зниження норм скасували, відповідно повернулися норми, установлені НКРЕ раніше. Вихід — встановлення газових лічильників, хоча кияни вважають, що це невигідно. З 60 тис. киян 12 тис. написали відмови. Для того, щоб людей стимулювати, НКРЕ має передбачити в тарифах кошти на їх встановлення. Зараз встановлення разом із приладом коштує до 3 тис. грн. Безкоштовно їх установлювали лише власникам газових колонок, — підкреслив Землянський.

Про те, що це невигідно, розповіла й жителька вул. Депутатської Світлана Юріївна.

Нам установили лічильник у жовтні. Але якщо без лічильника платили близько 150 грн, то зараз виходить 600-700. Ми взагалі намагаємося колонкою не користуватися, — говорить вона.загрузка...

Читайте також