Переселенці з Маріуполя обурені призупиненням соцвиплат

У Маріуполі переселенці, що залишилися без соціальних виплат, штурмують управління праці та соціального захисту населення, повідомляє Громадське радіо. З початком так званої верифікації соціальних виплат тільки в Орджонікідзевському районі Маріуполя без пенсій та адресної допомоги на оплату житла та комунальних послуг залишилося понад 10 тисяч осіб.

Марія Литвинова разом з чоловіком і дочкою інвалідом переїхала до Маріуполя в лютому минулого року з Горлівки. З тих пір, за її словами, вони безвиїзно знаходяться в Маріуполі. Новина про те, що виплата пенсій та адресної допомоги на оплату орендованого житла і комунальних послуг тимчасово припинена для всіх членів її сім'ї, для жінки стала справжнім шоком.

[caption id="attachment_139961" align="aligncenter" width="960"]Марія Литвинова Марія Литвинова[/caption]

Два роки тому я приїхала в Маріуполь разом з чоловіком. Дочка хвора. Стоїмо на квартирі, пенсію не дають, за квартиру платити нічим. Чим жити і як далі? Чому пенсію затримують? Треба і ліки купувати, а за що? І за квартиру платити - господар вимагає гроші. І чому так все довго, - не приховуючи сліз, розповідає переселенка з Горлівки.

Соцспівробітники розводять руками. Кажуть, що розуміють відчай людей, але змушені виконувати вимогу уряду. — Ми просто виконуємо розпорядження Кабінету Міністрів» - заявив кореспонденту «Громадського радіо» начальник Орджонікідзевського районного управління праці та соціального захисту населення Маріуполя Віктор Стригунов. Чиновник пояснив механізм, відповідно до якого приймається рішення про тимчасове призупинення соціальних виплат переселенцям. — База переселенців, яка знаходиться в управлінні праці та соціального захисту населення, база СБУ і база переміщених осіб прикордонної служби накладаються і виявляються невідповідності. Таким чином, людина автоматично випадає. Ми на сьогоднішній день закрили виплати тим людям, які прибули до нас до введення пропускного режиму через КПВВ. Тим, які проживають тут і не позначилися в силових структурах. Якщо ви пам'ятаєте, у нас в 2014 році було масове переселення людей з Донецька, Макіївки, коли почалися обстріли. Тобто, на той момент не потрібні були пропуски, як такої межі не існувало. Контрольно-пропускні пункти були відсутні. Ось цим людям зараз потрібно підтвердити своє проживання, що вони зараз і роблять, - зазначив начальник Орджонікідзевського районного управління праці та соціального захисту населення Маріуполя Віктор Стригунов. Для підтвердження фактичного місця проживання переселенцям необхідно самостійно звернутися до районних управлінь праці та соціального захисту населення, а також управління пенсійного фонду. Після звірки документів, кажуть соцпрацівники, виплати будуть негайно відновлені. Повністю процес перевірки фактичного місця проживання переселенців в Маріуполі планують закінчити в середині квітня.

Читайте також: Донецькі переселенці перемогли на фестивалі соціальних роликів

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

Под Киевом обнаружен тайник с гранатометом

Силовиками вблизи одного из сел Барышевского района на территории нежилых помещений было обнаружено и изъято оружие и боеприпасы....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кабмін планує підвищити зарплати вчителів на 25%

Уряд збирається щонайменше на 25% підняти рівень заробітної плати для вчителів із 2018 року....