Інвалідів Донбасу кидають напризволяще

Інвалідів на окупованій території не забезпечують ліками та не дають пенсій. Також не приймають на роботу. Про це заявили місцеві жителі Донецька, пише Gazeta.ua.

Мій чоловік півроку пролежав у госпіталі. У нього міною розірвало ногу і частину руки. Кінцівки видалили. Медсестри робили перев'язки і все, - каже Тетяна Чиркіна з Донецька. - В лікарню постійно поступають нові поранені бійці. Ними ніхто не переймається.

Жінка звернулася із заявою в управління охорони здоров'я, аби забезпечити чоловіка протезами, навчили його ходити.

Мені відповіли, що на це грошей нема. Аби вийти із ситуації таких бійців везуть в Україну. Там видають за волонтерів і просять допомогти, - каже Тетяна. - Якщо взяти наш будинок, то в кожній квартирі сидить інвалід. Чоловік погано сам пересувається, став злим і дуже вимогливим.

Лікарні переповнені пораненими бійцями. В більшості немає кінцівок. В дні обстрілів кількість поранених різко збільшується і цивільних хворих перестають приймати.

Поранені скрізь, місто просто всипане інвалідами. В центрі стоять молоді хлопці на інвалідних колясках, просять просто поїсти, - кажуть місцеві. - Вчора їхала в автобусі, чоловік без обох ніг попросив заплатити за нього за проїзд.

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич заявив, що на окупованій території 300 тисяч інвалідів. Більшість не можуть виїхати, бо їм це важко фізично. В Україну переїхали лише 70 тисяч інвалідів.

Мені важко рухатись, тому з Луганська ми не переїхали в Україну. Стояти, сидіти не можу. Кілька разів з різними заявами звертались в усі соціальні органи управлінь ДНР. Всі говорять про те, що маю їхати в Україну, реєструватись як переселенець і тільки так отримувати пенсію. Але там мені не вистачить пенсії, аби оплатити хоч якесь житло. Замкнене коло, — розповідає місцева.

Жінка каже, раніше при кожному органі соціального захисту були працівники, які допомагали по господарству. Тепер таку послугу надають лише за гроші.

Сходити в магазин по хліб це в середньому гривня. Принести торбу продуктів — 20-25 гривень, - пояснює вона. - Попрати білизну — 30 гривень. Попрасувати -35 гривень.

Рекомендуємо прочитати

Почему корабли-призраки не существуют с научной точки зрения

Большое количество историй о кораблях-призраках относится к XIX веку, когда научный прогресс был на более низком уровне, а основная часть людей была необразованной....

Це може бути цікавим

В окупованому Сімферополі вивісили український прапор

Над Ак-Мечеттю, що у Сімферополі, вивісили український прапор....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

95 квартал сделал пародию на Push-Up Челлендж от Ляшка

В видео "Ляшко" якобы принимает брошенный боксером и политиком Виталием Кличко вызов по отжиманиям и придумывает, как выполнить эту задачу....