У Росії Стрєлкова хочуть судити за розстріли людей

У Росії Стрєлкова хочуть судити за розстріли людей

Проти одного з колишніх лідерів бойовиків так званої «ДНР» Ігоря Стрєлкова (Гіркіна) хочуть завести кримінальну справу.  

Про це повідомляють на сайті фонду Відкрита Росія, заснованого російським опозиціонером Михайлом Ходорковським.

Адвокат, голова спеціалізованої колегії адвокатів Призовник Аркадій Чаплигін написав заяву в Головне слідче управління РФ з проханням порушити кримінальну справу щодо одного з колишніх лідерів бойовиків так званої «ДНР».

Приводом для цього стали зізнання Ігоря Стрєлкова (Гіркіна), які він нібито зробив в інтерв’ю радіо Комсомольская правда в січні. У заяві наведено його відповідь на питання про те, як сепаратисти боролися з мародерством:

Розстрілювали. <…> Ми судили, здійснювали суди, розстрілювали за доведене. <…> Всього було розстріляно за час мого перебування в Слов’янську чотири людини. Двоє за мародерство серед військовослужбовців, один за мародерство місцевий, і один за вбивство військовослужбовця, ідейний правосек.

Юрист відзначає, що аудіозапис інтерв’ю був згодом видалений із сайту Комсомольської правди, і наводить посилання на сайт «Новоросії», яке теж вже не веде на аудіозапис чи розшифровку розмови.

— Якщо слова Стрєлкова (Гіркіна) відповідають дійсності, то стосовно нього має бути заведено кримінальну справу за «вбивство двох і більше осіб, групою осіб за попередньою змовою або організованою групою» (п. п. «а», «ж» ч. 2 ст. 105 КК РФ), — заявляє Чаплигін.

20160311210927загрузка...

Читайте також

Коментарі