У Києві перейменують 77 вулиць і провулків

Мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про перейменування 77 топографічних об'єктів в Києві – вулиць, провулків, одного бульвару і площі в рамках закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Відповідне розпорядження №125 / 1 від 19 лютого 2016 року опубліковане на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Згідно з додатком до розпорядження, бульвар Олексія Давидова на житловому масиві Русанівка отримає ім'я композитора Ігоря Шамо, а площа Луначарського на житловому масиві Лівобережний – ім'я письменника і поета Пантелеймона Куліша.

При цьому розташована поруч Вул.Луначарського названа в честь Митрополита Андрея Шептицького, а пер.Луначарского перейменований в Слобідській (знаходиться в збереженої частини Микільської Слобідки, в основному знесеної при будівництві ж/м Лівобережного).

Вулиця Мильчакова на Лівобережному названа в честь дитячого письменника Всеволода Нестайка, а вул.Степана Сагадака на Микільській Слобідці – на честь поета і письменника Євгена Маланюка.

Вулиця Лайоша Гавро на житловому масиві Оболонь перейменована в Йорданську, поруч розташована ул.Мате Залка – в частину скульптора і художника Олександра Архипенка, ул.Гамарника в Пущі-Волиці – на честь співачки Квітки Цісик, вул.Ємельяна Горбачова на Галаганах – в Галаганівську, а ул.Полупанова на Пріорці – в пріорського.

Вулиця Петра Дегтяренка, що проходить в промзоні поруч Пріоркою і Дачею Кульженка, названа на честь Сім'ї Кульженка.

Вулиця Ілліча в Новій Дарниці названа в честь загиблого героя Небесної Сотні Юрія Пасхаліна, вул.Руднєва в честь лінгвіста і літературознавця Юрія Шевельова, пер.Руднева – на честь поета і перекладача Ігоря Качуровського, вул.Уборевича на Біличах – на честь репресованого академіка Сергія Єфремова, вул.Кравченко на Лук'янівці – на честь художника Вільгельма Котарбінського, а вул.Майорова на житловому масиві Мінський – на честь останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.

Вулиця Мішина на Чоколівці перейменована на честь Сім'ї Ідзиковської, розташована поруч вул.Петровського – на честь поета і правозахисника Івана Світличного, ул.Серафимовича в житловому масиві Березняки – на честь актора і режисера Івана Миколайчука, вул.Трутенко на Голосієво – на честь історика Михайла Максимовича , ул.Фурманова на Солом'янці – на честь Архітектора Кобелєва.

Вулиця і провулок Червоногвардійські в Деснянському районі названі в честь репресованого композитора і етнографа Гната Хоткевича, Червонопартизанська на Александровоской слобідці – на честь братів Зерових, а Червонофлотська на Пущі-Водиці – на честь бібліографа Федора Максименка.

Вулиця Чуднівського в Соцмісті названа в честь поета Григорія Чупринки, вул.Шаумяна на Нивках – на честь кінорежисера Сергія Параджанова, поруч розташована вул.Щербакова – на честь етнографа Данила Щербаківського.

Вулиця Вільгельма Піка на Нивках отримала своє початкове назва Ружинская, а вул.Якіра, яка раніше називалася Новоовручской, отримала назву Деревлянській. Київ Червоноармійський провулок на Новій Будові і Деміївці названий на честь капітана СБУ, інструктора спецпідрозділу "Альфа" Руслана Лужевского, який загинув у 2014 році в ході боїв за Слов'янськ.

Рекомендуємо прочитати

У Києві "замінували" апеляційний госпсуд

У Києві повідомили про мінування приміщення Київського апеляційного господарського суду (КАГС)....

Це може бути цікавим

​У Селены Гомес обнаружился почти неотличимый «двойник»

На нашей планете живет 7,5 миллиардов человек, и потому, конечно, не удивительно, что у каждого из нас где-то есть «двойник», человек с очень похожей внешностью – одн....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Запорожье презентовали первый украинский вертолет

Первый украинский вертолет представили в Запорожье, в субботу, 19 августа....