У Києві перейменують 77 вулиць і провулків

Мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про перейменування 77 топографічних об'єктів в Києві – вулиць, провулків, одного бульвару і площі в рамках закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Відповідне розпорядження №125 / 1 від 19 лютого 2016 року опубліковане на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Згідно з додатком до розпорядження, бульвар Олексія Давидова на житловому масиві Русанівка отримає ім'я композитора Ігоря Шамо, а площа Луначарського на житловому масиві Лівобережний – ім'я письменника і поета Пантелеймона Куліша.

При цьому розташована поруч Вул.Луначарського названа в честь Митрополита Андрея Шептицького, а пер.Луначарского перейменований в Слобідській (знаходиться в збереженої частини Микільської Слобідки, в основному знесеної при будівництві ж/м Лівобережного).

Вулиця Мильчакова на Лівобережному названа в честь дитячого письменника Всеволода Нестайка, а вул.Степана Сагадака на Микільській Слобідці – на честь поета і письменника Євгена Маланюка.

Вулиця Лайоша Гавро на житловому масиві Оболонь перейменована в Йорданську, поруч розташована ул.Мате Залка – в частину скульптора і художника Олександра Архипенка, ул.Гамарника в Пущі-Волиці – на честь співачки Квітки Цісик, вул.Ємельяна Горбачова на Галаганах – в Галаганівську, а ул.Полупанова на Пріорці – в пріорського.

Вулиця Петра Дегтяренка, що проходить в промзоні поруч Пріоркою і Дачею Кульженка, названа на честь Сім'ї Кульженка.

Вулиця Ілліча в Новій Дарниці названа в честь загиблого героя Небесної Сотні Юрія Пасхаліна, вул.Руднєва в честь лінгвіста і літературознавця Юрія Шевельова, пер.Руднева – на честь поета і перекладача Ігоря Качуровського, вул.Уборевича на Біличах – на честь репресованого академіка Сергія Єфремова, вул.Кравченко на Лук'янівці – на честь художника Вільгельма Котарбінського, а вул.Майорова на житловому масиві Мінський – на честь останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.

Вулиця Мішина на Чоколівці перейменована на честь Сім'ї Ідзиковської, розташована поруч вул.Петровського – на честь поета і правозахисника Івана Світличного, ул.Серафимовича в житловому масиві Березняки – на честь актора і режисера Івана Миколайчука, вул.Трутенко на Голосієво – на честь історика Михайла Максимовича , ул.Фурманова на Солом'янці – на честь Архітектора Кобелєва.

Вулиця і провулок Червоногвардійські в Деснянському районі названі в честь репресованого композитора і етнографа Гната Хоткевича, Червонопартизанська на Александровоской слобідці – на честь братів Зерових, а Червонофлотська на Пущі-Водиці – на честь бібліографа Федора Максименка.

Вулиця Чуднівського в Соцмісті названа в честь поета Григорія Чупринки, вул.Шаумяна на Нивках – на честь кінорежисера Сергія Параджанова, поруч розташована вул.Щербакова – на честь етнографа Данила Щербаківського.

Вулиця Вільгельма Піка на Нивках отримала своє початкове назва Ружинская, а вул.Якіра, яка раніше називалася Новоовручской, отримала назву Деревлянській. Київ Червоноармійський провулок на Новій Будові і Деміївці названий на честь капітана СБУ, інструктора спецпідрозділу "Альфа" Руслана Лужевского, який загинув у 2014 році в ході боїв за Слов'янськ.

Рекомендуємо прочитати

G7 готовы внедрить дополнительные санкции против РФ

Состоялась встреча глав государств Большой семерки....

Це може бути цікавим

Россия запретила транзит своих вагонов через Украину

ОАО "Российские железные дороги" (РЖД) запретило прием к перевозке всех грузов из РФ и транзитом по территории Украины в вагонах ряда российских ж/д компаний....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Абромавичусу нашли еще одну должность в Украине

Экс-министр экономического развития и торговли Украины Айварас Абромавичус вошел в состав совета директоров Союза украинских предпринимателей (СУП) в качестве независимого директора....