Ціни на бензин лише за місяць зростуть на 10% - експерт

Ціни на бензин в Україні найближчим часом почнуть рости. Про це в коментарі УНН розповів директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

- Процес часткового падіння цін, який був викликаний падінням цін на нафту, на жаль, закінчився. Нафта дорожчатиме, вона вже істотно подорожчала, а зараз приблизно половина ціни А-95 бензину — це та складова, яка визначається за цінами на нафту.

Тому, можете порахувати, що у зв'язку з подорожчанням нафти, що відбулося протягом останнього місяця — вірогідне зростання ціни А-95 бензину може досягати 10%.

Плюс, у нас, ви ж бачите, динаміка з курсом не зовсім зрозуміла, і стабільним його точно не назвеш. Це також створюватиме передумови для зростання цін.

Наступне, з 1 березня, піднявся акциз, індексовано це було рідним урядом. Це було заплановано не вчора і не позавчора, це ще податковий кодекс та закон про державний бюджет визначили ці речі, бо це (подорожчання пального — Ред.) просто було питанням часу, — відзначив він.

За прогнозами експерта протягом одного-двох місяців пальне для українських водіїв може зрости в ціні від 5% до 10%.

- На жаль ці фактори створюють підстави для поступового подорожчання бензину, а якщо нафта і далі дорожчатиме — то ще буде дорожчати і бензин. Я думаю — що місяць-два і вже будуть підстави для подорожчання від 5% до 10%, — додав Марунич.

 

Рекомендуємо прочитати

Київ обмежив рух вантажівок через спеку

Київська адміністрація обмежила рух великовагового транспорту дорогами міста у зв’язку з підвищенням температури повітря....

Це може бути цікавим

На Дніпропетровщині майже сотню людей примусово тримали у "реабілітаційних центрах"

Поліцейські на Дніпропетровщині звільнили 87 осіб, які незаконно утримувалися у так званих реабілітаційних центрах....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Как выбрать идеальный подарок лучшей подруге

Друзья существуют для того, чтобы поддерживать и радовать друг друга....