Росія відмовилася від будь-яких домовленостей по Савченко

Росія відмовилася від будь-яких домовленостей по Савченко

РФ відмовилася від будь-яких домовленостей з Україною у справі утримуваної в російському СІЗО української льотчиці і народного депутата Надії Савченко, а також інших політв’язнів.

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС Дмитро Кулеба на прес-конференції в п’ятницю, передає Інтерфакс-Україна.

Тому, за словами депутата, домогтися їх звільнення можна тільки за допомогою міжнародного тиску.

— Якщо ми починали з розуміння, що (з РФ) можна домовитися, знайти компроміси і форми, то зараз ми знаходимося на позиції, що тільки всеосяжний системний і безперервний тиск і знаходження питання Савченко та інших політв’язнів у порядку денному всіх переговорних процесів — це шлях до перемоги, — сказав Кулеба.

— Росія зайняла позицію «ні — тому що ні». Значить, нам треба створювати такі дипломатичні комбінації і міжнародні обставини, в яких звільнення Савченко та інших політв’язнів будуть в інтересах самої РФ, — зазначає дипломат.

Кулеба запевнив, що від президента України до послів в різних державах світу «звільнення політв’язнів є не тільки професійним, а й моральним зобов’язанням».

Він пояснив, що робота щодо їх звільнення ведеться на трьох рівнях.

— Перший — політичний: ми тримаємо цю проблематику в порядку денному всіх переговорів. Другий — юридичний: взаємодія з адвокатами. Третій — публічний: ці імена повинні бути постійно на слуху, — сказав Кулеба.

Зокрема, з іноземними послами в Україні провели зустріч родичів політв’язнів.

— Ми працюємо вже не тільки на дипломатичному, а на емоційному рівні: тому що коли виступала мама Геннадія Афанасьєва, не стримуючи сліз, вже самі іноземні дипломати були емоційно зарядженими, — сказав Кулеба.загрузка...

Читайте також