Експерт розповів, що приховується під реформою ЖКГ

Закони про ОСББ та ЖКП – взаємопов’язані речі, які реалізуються, так би мовити, «степ-бай-степ». Спочатку на законодавчому рівні приймається рішення про поділ усього ринку багатоквартирних будинків величезної країни.

Його щорічна вартість – кілька десятків мільярдів гривень, які будуть розподілені між великими комунальними корпораціями. Основні «фішки» законів – законодавчо ускладнений механізм утворення ОСББ власниками квартир, щоб згодом призначити «потрібні» управлінські компанії через органи місцевої влади. Для того щоб цей ринок дав власникам комунальних підприємств хороші гроші, зараз без збоїв намагаються протягнути законопроект про ЖКП, який є логічним продовженням закону про ОСББ, – він абсолютно нівелює права споживача, заганяючи його в борг: споживач як сторона за договором несе зобов’язання, постачальник послуг – має права. Так, законопроект не передбачає відповідальності монополіста за ненадання або надання незадовільної якості послуг – зберігається лише нинішня норма про перерахунок. Проте це ж всього лише повернення надміру сплачених споживачем грошей. Механізм оскарження рішення про підвищення тарифів не передбачається, а зважаючи на останню дворічну практику, коли НКРЕКП приймає і затверджує будь-які тарифи, подані монополістами їй на розгляд, отримаємо замкнений ланцюг. Це буде система, за якою людям через ці два закони, укази президента про створення неконституційного регулятора (НКРЕКП) будуть нав’язуватися явно завищені та необґрунтовані тарифи, а під страхом втрати житла – вилучатися останні заощадження.

Тому не потрібно розділяти інтереси нинішньої влади й інтереси великих монополій. Вони взаємопов’язані. ​Всі канали, газети, інтернет-видання підхопили та розвивають тему про те, що вводиться штрафування боржників за комунальні послуги – близько 36% річних, що навіть більше, ніж облікова ставка Нацбанку. Навіщо це робиться? У першу чергу для того, щоб налякати людей, змусити їх платити за тими злодійським цінами і тарифами, які зараз встановлені в Україні. Це психологічна атака державної машини, що вже два роки як сформована і власниками якої є ті ж особи, яким належать усі монополії в нашій країні. Друга мета – мати юридичне обґрунтування, аби заволодіти житлом громадян, які не можуть платити за комуналку. Для протидії цим хижацьким намірам, захисту прав громадян необхідно, по-перше, встановити відповідальність монополіста, наприклад, у двократному розмірі вартості ненаданих або неякісних послуг. По-друге, слід створити інститут омбудсмена споживача, який матиме право припиняти будь-яке рішення монополії або НКРЕКП до моменту економічного обґрунтування тарифу. Монополія буде змушена захистити бажаний тариф перед споживачем, права якого і покликаний захищати й представляти омбудсмен. По-третє, дозволити звертати судове стягнення на житло споживача-боржника у виключних випадках, за обов’язкової згоди на це омбудсмена споживача. .

Рекомендуємо прочитати

Дочь Путина вынуждена продать роскошное жилье в Нидерландах

На продажу выставлен пентхауз, в котором жила дочь президента России Владимира Путина Мария вместе с мужем-голландцем Йоррит Фассена....

Це може бути цікавим

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....