100 вагонів метро закупили з порушеннями,  – контрольна комісія

З 2010 року слідчі органи порушили щонайменше чотири кримінальні справи, пов’язані із закупівлею 100 вагонів метро у ТОВ «Укррослізинг».

Але процесуальні дії слідчих недостатні і неефективні, направлені не на реальне розслідування, а на ускладнення процесу та затягування часу. Про це під час засідання Київради 10 березня заявив голова тимчасової контрольної комісії з питань перевірки виникнення заборгованості за лізинговими контрактами, укладеними між комунальним підприємством «Київський метрополітен» та ТОВ «Укррослізинг», депутат Київради Андрій Осадчук. Прокуратура міста Києва не надала відповіді на депутатське звернення представників комісії щодо порушених кримінальних проваджень. При цьому, за час роботи контрольної комісії було спрямовано 18 звернень, зібрано значний масив документації, матеріалів та свідчень. «Загалом, уся історія закупівлі 100 вагонів метро у ТОВ «Укрослізинг» сповнена суперечностей, непрозорості, юридичних, організаційних і управлінських дефектів, більшість з яких очевидна з наявних матеріалів», – наголосив він. Як виявили члени комісії, протягом останніх двох років юридичний супровід врегулювання спірних правовідносин між КП «Київський Метрополітен» та ТОВ «Укррослізинг» здійснювався на дуже низькому рівні. З березня 2014 року не було подано жодних самостійних позовів, не ініційовано жодного кримінального провадження за фактами, що були задокументовані за попередні роки. Юридична стратегія тільки розробляється. «Зважаючи на складну ситуацію, в якій знаходиться КП «Київський метрополітен» та наявну загрозу арешту його рахунків, виходячи з інтересів громади Києва, до завершення роботи комісії і надання остаточного звіту, звертаємося до Київського міського голови з проханням терміново звернутись до прокурора м. Києва та начальника поліції м. Києва з вимогою суттєво активізувати розслідування існуючих кримінальних проваджень та за наявності підстав відкрити нові кримінальні провадження в розслідуванні питань, що стосуються закупівлі 100 вагонів метро. При цьому важливо вивчити доцільність зміни підвідомчості справ і поставити їх розгляд на особистий контроль», – підкреслив Андрій Осадчук.

Рекомендуємо прочитати

«Киевские солисты» сыграют сегодня летнюю Классику на Террасе

29 июня приглашаем вас послушать летнюю Классику на Террасе «Всі....

Це може бути цікавим

СБУ спіймала небезпечного інформатора бойовиків "ЛДНР"

Інформатора терористів затримала у районі проведення антитерористичної організації контррозвідка Служби безпеки України....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ученые создали карту, охватывающую 500 миллионов лет

Исследователи уточнили состав гипотетического суперконтинента Родиния....