100 вагонів метро закупили з порушеннями,  – контрольна комісія

З 2010 року слідчі органи порушили щонайменше чотири кримінальні справи, пов’язані із закупівлею 100 вагонів метро у ТОВ «Укррослізинг».

Але процесуальні дії слідчих недостатні і неефективні, направлені не на реальне розслідування, а на ускладнення процесу та затягування часу. Про це під час засідання Київради 10 березня заявив голова тимчасової контрольної комісії з питань перевірки виникнення заборгованості за лізинговими контрактами, укладеними між комунальним підприємством «Київський метрополітен» та ТОВ «Укррослізинг», депутат Київради Андрій Осадчук. Прокуратура міста Києва не надала відповіді на депутатське звернення представників комісії щодо порушених кримінальних проваджень. При цьому, за час роботи контрольної комісії було спрямовано 18 звернень, зібрано значний масив документації, матеріалів та свідчень. «Загалом, уся історія закупівлі 100 вагонів метро у ТОВ «Укрослізинг» сповнена суперечностей, непрозорості, юридичних, організаційних і управлінських дефектів, більшість з яких очевидна з наявних матеріалів», – наголосив він. Як виявили члени комісії, протягом останніх двох років юридичний супровід врегулювання спірних правовідносин між КП «Київський Метрополітен» та ТОВ «Укррослізинг» здійснювався на дуже низькому рівні. З березня 2014 року не було подано жодних самостійних позовів, не ініційовано жодного кримінального провадження за фактами, що були задокументовані за попередні роки. Юридична стратегія тільки розробляється. «Зважаючи на складну ситуацію, в якій знаходиться КП «Київський метрополітен» та наявну загрозу арешту його рахунків, виходячи з інтересів громади Києва, до завершення роботи комісії і надання остаточного звіту, звертаємося до Київського міського голови з проханням терміново звернутись до прокурора м. Києва та начальника поліції м. Києва з вимогою суттєво активізувати розслідування існуючих кримінальних проваджень та за наявності підстав відкрити нові кримінальні провадження в розслідуванні питань, що стосуються закупівлі 100 вагонів метро. При цьому важливо вивчити доцільність зміни підвідомчості справ і поставити їх розгляд на особистий контроль», – підкреслив Андрій Осадчук.

Рекомендуємо прочитати

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....

Це може бути цікавим

Из Украины второй раз за год выдворили грузинского "вора в законе"

В Киевской области полицейские обнаружили и повторно выдворили из Украины криминального авторитета "Гию"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Пьяный боевик выпал из многоэтажки в Луганске

Пьяный житель Иркутской области (Россия), который воюет в рядах боевиков на Донбассе, выпал с балкона 9 этажа жилого дома во временно оккупированном Луганске....