У Києві напали на учасників маршу за права жінок

Вчора у Києві після маршу до Восьмого березня група молодиків напала на двох учасників заходу. Про це на своїй сторінці в Facebook написав один з постраждалих Артем Ніколенко. 

Після закінчення маршу, що йшов від Львівської до Софіївської площі і зібрав більше 300 небайдужих громадян, я та Вадим Аникиенко пішли обідати у фаст-фуд «Дрова» біля метро «Золоті Ворота» (це у 10 хв ходи від місця припинення маршу).  Тільки-но присіли, як до нас підійшли молодчики, які прикривали власні обличчя. У грубій формі вони стали вимагати відповідей, чи були ми на марші та чи підтримуємо ми феміністок? Почувши, зрозуміло що, ствердну відповідь на обидва питання вони почали провокувати на агресію, але оскільки це успіхом не завершилось, вони розпочали бійку на місці. Але й тут отримавши гідну відсіч, ними було застосовано газовий балончик прямо в лице Вадиму. Та не зважаючи на те що їх було більше, вони почали втікати, — пише Артем.

Також, за їхніми словами, було вчинено спробу грабежу, але активістам вдалося врятувати своє майно.

Артем підкреслює, що через нападників необхідно було евакуювати всіх відвідувачів громадського закладу, бо зона враження була на все приміщення, а за декілька столиків сиділа молода мама з дитиною.

Як вказано, за результатами нападу було оформлене звернення у поліцію для відкриття кримінального провадження та притягнення винних осіб до відповідальності.

У свою чергу активісти Соціального руху, які також брали участь у марші за права жінок, підкреслюють, що даний напад вимагає особливої уваги зі сторони правоохоронців.

— Держава проголошує свободу вираження поглядів, але не гарантує, що ви залишитесь у безпеці. Інцидент свідчить про небезпеку для учасників мирних акцій, якщо їхні погляди суперечать профашистським. Найгірше те, що ультраправі організації не є глибоко законспірованими, просто держава не вважає за необхідне з ними боротися (тим більше, що частина з них інтегровані до силових структур). Без нейтралізації цих організацій сама лише охорона публічних заходів втрачає сенс. Артем та Вадим, які є активістами дружньої нам партії «Республіка», дали гідну відсіч, однак нападники поставили під загрозу безпеку випадкових осіб. Це свідчить, що ультраправі загрожують усьому суспільству. Найкраща гарантія безпеки – солідарність. Громадяни не повинні миритися з насильством проти учасників мирних заходів, — зазначають вони.

Пізніше стало відомо про ще один напад на учасника маршу, активіста анархічної організації Автономна спілка трудящих. Як вказано на сайті організації, "незадовго до початку феміністичного маршу на активіста АСТ-Київ скоїли напад двоє ультраправих, один з яких був ідентифікований як голова Цивільного корпусу “Азов” Сергій Філімонов".

Окрім того, користувачка Facebook Helena De Rocambole також повiдомила, що стала свiдком агресивної поведiнки шести молодикiв по вiдношенню до двох дiвчат - учасниць маршу.

Читайте також: Актуальність 8 Березня при нинішньому становищі жінок неможливо ставити під сумнів — експертка

Рекомендуємо прочитати

Украинцев ждет резкая перемена погоды

На выходных украинцев ожидает потепление до 24 градусов тепла, исключением станет запад страны – здесь пройдут грозовые дожди, а столбик термометра будет колебаться в пределах 12-14 градусов....

Це може бути цікавим

Юная крымчанка поразила сети патриотическим поступком

На детском роло-фестивале в оккупированном Севастополе выступала девочка в украинском национальном костюме....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Актеру Пореченкову вручили награду террористов в МХАТе

Главный российский театр - МХАТ - запятнал свою репутацию, став полигоном для игрищ террористов и их поклонников....