У Києві екологи створили кладовище підсніжників

8 березня 2016 року в Києві представники Національного екологічного центру України, WWF в Україні, ДОП “Зелене майбутнє” та Екоцентру створили кладовище підсніжників, які були конфісковані в продавців. У такий спосіб екологи спробували привернути увагу українців до проблеми торгівлі первоцвітами, які занесені до Червоної книги України та знаходяться під загрозою зникнення.

Зображуючи звичайних громадян, екологічну інспекцію та продавців, активісти нагадали, що продаж і купівля первоцвітів – це правопорушення, яке тягне за собою накладення штрафу. Однак бездіяльність контролюючих органів і людська байдужість призводить до щорічного зменшення природної популяції цих рослин.

“Як продаж, так і купівля первоцвітів – це порушення статті 19 Закону України “Про Червону книгу України”, Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про рослинний світ” та Правил торгівлі на ринках. - Наголошує Олександр Соколенко, активіст Національного екологічного центру України. – Однак дієвість цих законів під питанням. І сьогодні, на жаль, не існує ефективної боротьби щодо захисту первоцвітів. Поліція складає протоколи на мізерні штрафи, які геть не лякають торговців. А екоінспекція займається профанацією роботи, складаючи протоколи, навіть не перевіривши паспортні дані особи. Такі протоколи не доходять до суду і правопорушники уникають будь-якого покарання. Тому сьогодні ми звертаємося до громадян. Допоки існуватиме попит на первоцвіти, буде й пропозиція. І, якщо ваші діти через декілька років зможуть побачити підсніжник тільки у книзі, знайте, винні в цьому саме ви”.

Також під час акції активісти тримали плакати “Мертві квіти не цвітуть”, “Давайте збережемо первоцвіти для майбутніх поколінь!”, “Торгівля первоцвітами - браконьєрство”, відтворили сторінки Червоної книги України з переліченими зникаючими первоцвітами, провели процесію поховання вилучених у торговців підсніжників. Усім бажаючим активісти розповіли, як діяти, коли стаєш свідком торгівлі первоцвітами.

“Поширюйте інформацію про незаконність торгівлі первоцвітами, – розповідає  Дарія Ширяєва, командир ДОП “Зелене майбутнє”, – Багато хто не знає про існування такої проблеми. Тому розповідайте своїм друзям, рідним, знайомим про те, що купуючи первоцвіти, люди завдають шкоди природі та беруть учать у знищенні рідкісних видів. І, звісно, коли бачите торгівлю, дзвоніть на 102 і повідомляйте поліцію про правопорушення”.

Довідково: Щовесни українці знищують 20 мільйонів первоцвітів. Найбільше страждають підсніжники, їх зривають на продаж понад 10 мільйонів. Зірвавши всього три квітки, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб з насіння підсніжника виросла доросла квітуча рослина, необхідно щонайменше 4-5 років. Первоцвіти – це зникаючі види. Більшість популяцій таких рослин щороку зменшується і головною причиною цього є людське втручання - зривання рослин на букети або знищення місць їх зростання. Екологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи.

Рекомендуємо прочитати

У Києві ледь не згорів житловий будинок

У Києві 28 березня у будинку на вул....

Це може бути цікавим

В Австралии обнаружен самый большой след динозавра

Более 1,7 м насчитывает окаменевший отпечаток ноги гигантского зауропода....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Бывший коллега Вороненкова назвал заказчика его убийства

Экс-депутат Госдумы Илья Пономарев уверен, что за смертью экс-представителя КПРФ стоит генерал ФСБ Олег Феоктистов....