Путін вбиває Савченко у прямому ефірі

Доля капітана Надії Савченко може стати дуже важливою для Росії у спосіб, який Росія ще не усвідомлює. Про це на своїй сторінці в Facebook пише український дипломат Богдан Яременко.

Був на мітингу на підтримку капітана Савченко.

Рідко коли пишу на цю тему. Трохи соромно здоровому і ситому виступати тут, коли вона там. Тим більше, що я теж капітан Збройних сил. Але в контексті долі Надії це звучить якось викривально. До речі, в день вироку (чи й безвідносно до цього) їй би позачергове звання присвоїти. Капітан же в бою. В оточенні, проти переважаючих сил.

Люди на мітингу були. Хотілось би більше. Але добре, що так. Плюс ЮВТ, що була. Мінус іншій владі, що не була. Послухав маму Наді, її сестру. Якось дивно так, що у нас чим простіші люди, тим більше у них гідності та розуму.

Але чомусь лише зараз відчув не драматизм, а усю безкінечну політичну складність проблеми капітана Савченко.

Надія правильно кинула у вічі своїм катам - вона офіцер Збройних сил України. Воювати, захищаючи свою країну - це її обов’язок. І судити її за це - означає перевернути світовий порядок. Її вирок, а, тим більше, не дай Бог, якщо з Надією щось станеться, матиме значення не менше, ніж збитий Боїнг, Ілловайськ чи Дебальцево.

Чутливість моменту в тому, що цього разу Путін і вожді не приховано, з-за рогу, як це вони звикли, а в прямому ефірі на екранах телевізорів знищують жінку-воїна.

Це може стати переломом у психології дуже багатьох українців, у тому, як вони сприймають війну. Заборонених прийомів війни після цього не залишиться.

І якщо Надія Савченко стане жертвою лише через свій зв’язок з Україною, це означатиме, що будь-що і будь-хто, хто має зв’язок з Росією, стануть легальними мішенями для багатьох українців, які вже не бояться і готові до війни.

І тут вже двома розбитими вітринами не обійдеться. Тим більше, що ресурси Путіна в Україні не лише у банках чи електрогенеруючих компаніях сховані. Є тут і люди. Російські дипломати, серед яких немало російських офіцерів. Є і цивільні. Навіть дуже близькі до нього. Якщо можна знищити її, то що заважає зробити те саме з ними?

Не хочеться про це думати і писати, але, якщо з Надією щось станеться, я не бачу жодного аргументу, як можна буде залишити дипломатичні відносини з Росією.

Я уявляю реакцію інших держав, чиї офіцери і солдати захищають законні інтереси своїх країн по усьому світові. Для них такі дії Росії становлять пряму і неприховану загрозу.

Тому доля капітана Надії Савченко може стати дуже важливою для Росії у спосіб, який Росія ще не усвідомлює.

Рекомендуємо прочитати

Бойовики почали масово звільнятися

Після того, як українські бійці провели успішну операцію та ліквідували групу терористів, інші бойовики почали масово звільнятись....

Це може бути цікавим

Вода оказалась двумя различными жидкостями

Международная группа ученых из Германии, Швеции и Австрии обнаружила, что вода при комнатной температуре состоит из двух жидкостей, различных по плотности и вязко....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Германии создали лифт на магнитной подушке

Поскольку с ростом населения Земли строительство в крупных городах ориентируется на высотные здания, инженеры стремятся оптимизировать конструкцию и механизм ра....