Путін вбиває Савченко у прямому ефірі

Доля капітана Надії Савченко може стати дуже важливою для Росії у спосіб, який Росія ще не усвідомлює. Про це на своїй сторінці в Facebook пише український дипломат Богдан Яременко.

Був на мітингу на підтримку капітана Савченко.

Рідко коли пишу на цю тему. Трохи соромно здоровому і ситому виступати тут, коли вона там. Тим більше, що я теж капітан Збройних сил. Але в контексті долі Надії це звучить якось викривально. До речі, в день вироку (чи й безвідносно до цього) їй би позачергове звання присвоїти. Капітан же в бою. В оточенні, проти переважаючих сил.

Люди на мітингу були. Хотілось би більше. Але добре, що так. Плюс ЮВТ, що була. Мінус іншій владі, що не була. Послухав маму Наді, її сестру. Якось дивно так, що у нас чим простіші люди, тим більше у них гідності та розуму.

Але чомусь лише зараз відчув не драматизм, а усю безкінечну політичну складність проблеми капітана Савченко.

Надія правильно кинула у вічі своїм катам - вона офіцер Збройних сил України. Воювати, захищаючи свою країну - це її обов’язок. І судити її за це - означає перевернути світовий порядок. Її вирок, а, тим більше, не дай Бог, якщо з Надією щось станеться, матиме значення не менше, ніж збитий Боїнг, Ілловайськ чи Дебальцево.

Чутливість моменту в тому, що цього разу Путін і вожді не приховано, з-за рогу, як це вони звикли, а в прямому ефірі на екранах телевізорів знищують жінку-воїна.

Це може стати переломом у психології дуже багатьох українців, у тому, як вони сприймають війну. Заборонених прийомів війни після цього не залишиться.

І якщо Надія Савченко стане жертвою лише через свій зв’язок з Україною, це означатиме, що будь-що і будь-хто, хто має зв’язок з Росією, стануть легальними мішенями для багатьох українців, які вже не бояться і готові до війни.

І тут вже двома розбитими вітринами не обійдеться. Тим більше, що ресурси Путіна в Україні не лише у банках чи електрогенеруючих компаніях сховані. Є тут і люди. Російські дипломати, серед яких немало російських офіцерів. Є і цивільні. Навіть дуже близькі до нього. Якщо можна знищити її, то що заважає зробити те саме з ними?

Не хочеться про це думати і писати, але, якщо з Надією щось станеться, я не бачу жодного аргументу, як можна буде залишити дипломатичні відносини з Росією.

Я уявляю реакцію інших держав, чиї офіцери і солдати захищають законні інтереси своїх країн по усьому світові. Для них такі дії Росії становлять пряму і неприховану загрозу.

Тому доля капітана Надії Савченко може стати дуже важливою для Росії у спосіб, який Росія ще не усвідомлює.

Рекомендуємо прочитати

Парламент має намір захистити бізнес від «трудових» перевірок. Чи вдасться?

Наскільки запропоновані норми зможуть полегшити ношу бізнесу у цій сфері, – коментує Яків Гольдарб, адвокат, співзасновник Goldarb....

Це може бути цікавим

Ира Левицкая: Мой стиль – это легкость, непринужденность, задор и радость

Ира, совсем недавно вы представили новый клип на песню «Шоколадка»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Всі задоволення літа на фестивалі Ulichnaya Eda

Тематика «Середземномор'я» сповна розкрила тему морепродуктів і страв з них, але не обмежила гастрономічні задоволення, які можна було отримати на святі....