Наскільки зросте експорт української нішевої агропродукції

Вирощування ягід залишається одним з найбільш перспективних напрямків аграрного ринку України, заявляють у держпідприємстві Укрпромзовнішекспертиза. Протягом 2010-2015 років він збільшився в п'ять разів до $12,5 млн. Особливо сильним було зростання у минулому році. Зростає експорт і інших нішевих агропродуктів, пише Новое время.

Більшу частину експорту в році складають заморожені ягоди - виручка від їх реалізації склала $9,4 млн у 2015 році, на другому місці свіжі ягоди – $3,1 дол.

На думку заступника директора Укрпромзовнішекспертизи Сергія Поважнюка, основна частка вироблених в Україні ягід (близько 80%) споживається безпосередньо домогосподарствами, і не потрапляє на ринок.

В Україні величезний потенціал для розвитку експорту ягідної продукції, зазначає Поважнюк. Країна має конкурентні переваги у вирощуванні таких трудомістких ягідних культур: чорниця, ожина, лохина, малина. Саме ці ягоди є основним продуктом для експорту в країни Європейського Союзу.

До основних країн-споживачів українських свіжих ягід належать Польща ($1,6 млн експорту на рік) і Голландія ($1,3 млн). Що стосується заморожених ягід, то Україна експортує: у Польщу ($3,4 млн), Німеччину ($1 млн).

Основні конкурентні переваги українських виробників ягід на ринку ЄС: короткий термін доставки; сприятливі кліматичні умови для виробництва більшості видів ягід; низька вартість робочої сили та низька ймовірність підвищення заробітної плати в короткостроковій і середньостроковій перспективі, зазначає Поважнюк.

Генеральний директор Асоціації Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький каже, що Україна наростила промислове виробництво ягід високого класу (сертифіковане виробництво), насамперед чорниці та суниці.

- У цей напрямок почали інвестувати ще 3-5 років тому і в минулому році вийшли на повну потужність. Таким чином, збільшився обсяг виробництва і фізичних поставок. Також через девальвацію гривні собівартість стала набагато меншою і підвищилася конкурентоспроможність, - розповідає Висоцький.

Серед інших нішевих напрямків агроекспорту, за словами аналітика ІК Dragon Capital Наталії Шпиготскої, буде розвиватися виробництво і експорт люцерни, масляного льону, а також енергоефективних рослин, таких як світчграс, енергетична верба.

- Ці товари вирощуються з метою переробки та експорту до країн ЄС, де їх активно використовують. Вже зараз місцеві господарства активно збільшують площі під виробництво енергетичної верби, - зазначає Шпиготська.

Директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан зазначає, що високий потенціал зростання експорту в країни Євросоюзу також таких продуктів, як мед, горіхи та ікра осетрових, яку почали виробляти в країні. Експорт усієї нішевої агропродукції найближчими роками може зрости до $150-200 млн на рік.

Рекомендуємо прочитати

У США в холодильній камері вантажівки знайдені 60 мігрантів

У США на кордоні з Мексикою прикордонники виявили в холодильній камері вантажівки 60 нелегальних мігрантів....

Це може бути цікавим

Внаслідок конфлікту на Донбасі загинули понад 2700 цивільних

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні повідомляє, що на Донбасі з початку бойових дій загинули понад 2700 цивільних осіб....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

NASA будет транслировать самое длинное солнечное затмение

Полное солнечное затмение пройдет через всю территорию США в понедельник, 21 августа....