Екс-міністр фінансів розповів, як Україні уникнути виплати «боргу Януковича»

Екс-міністр фінансів розповів, як Україні уникнути виплати «боргу Януковича»

У міжнародних судах Україна має висувати Росії зустрічні позови, щоб відтягнути виплату 3-мільярдного «кредиту Януковича».

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів колишній міністр фінансів Віктор Суслов.

Бачу дві стратегії, за якими можна діяти у Лондонському суді. По-перше, Україна може подати зустрічні претензії. І так покрити борг перед Росією. Наприклад, можна стягнути з росіян компенсацію за Крим, за зруйнований Донбас та недоотриману торгову вигоду. Але треба буде визнати Крим російським. А цього краще не робити, бо ми вважаємо Крим анексованим, — каже він.

Друга стратегія — визнати кредит не державним, а приватним. Є можливість довести, що колишній президент Віктор Янукович витратив гроші на власні потреби. У такому разі повертати гроші буде Янукович, вважає експерт.

— Але складно заперечувати факт отримання кредиту. Це не був хабар Януковичу, бо кредит оформлювали, як міжнародну позику. Угоду підписували міністри фінансів з обох боків. Гроші зарахували у державний бюджет. До того ж МВФ уже визнав борг державним. Стратегія провальна і майже немає шансів на виграш. Але вона допоможе затягнути час, — каже Суслов.

Він говорить, що виграти суд майже неможливо.

—  Рано чи пізно доведеться повертати борг. Але уряд намагається відтягнути виплати у часі. Суд може тривати роками. Схожий шлях проходила Аргентина, яка 2001 року заморозила виплати боргів. Але нещодавно, через 15 років, її змусили почати виплати, — нагадав він.загрузка...

Читайте також

Коментарі