Актуальність 8 Березня при нинішньому становищі жінок неможливо ставити під сумнів —...

Актуальність 8 Березня при нинішньому становищі жінок неможливо ставити під сумнів — експертка

Відзначення 8 Березня, як дня боротьби жінок за рівні права, аж ніяк не втратило своєї актуальності в Україні. Особливо зважаючи на події останніх років. 

Таку думку висловила директорка Центру соціальних та трудових досліджень Ніна Потарська.

Однією з головних проблем останніх двох років є важка економічна ситуація і військовий конфлікт на сході. Не менш значуще місце займають і стереотипи — у воєнний час вимоги до гендерних ролей стають більш вираженими: чоловік — захисник, жінка — берегиня домашнього вогнища, з усіма наслідками, що випливають з цієї функції, недоліками і стражданнями, — зазначає вона.

За словами Ніни Потарської, дуже часто можна почути критику нібито пострадянської традиції відзначати 8 Березня, багато хто пропонує скасувати це свято, як пережиток тоталітаризму.

Хотілося б нагадати, що ще з 1910 року жінки багатьох країн в березні влаштовують мітинги і демонстрації, щоб висловити свій протест проти дискримінації, несправедливої оплати праці та сексуального насильства. І поки існують всі ці проблеми, актуальність свята неможливо ставити під сумнів. У цьому році, як і в минулі роки, активістки зберуться на марші, — підкреслила вона.

Читайте також: Глава УГКЦ поскаржився на «гендер»загрузка...

Читайте також