Екологи закликають повідомляти про факти продажу первоцвітів

Громадська організація "Екоцентр" склала інструкцію для тих, хто побачив факт продажу первоцвітів.

Її активісти розмістили на сторіці в Фейсбук:

Етап І. Просто поінформуй поліцію. Важливо показати, що нас хвилює торгівля первоцвітами і ми негативно ставимося до цього! І чим більше нас буде - тим більша ймовірність, що держава почне серйозно ставитися до захисту Червонокнижних рослин. Для цього: 1. Подзвони до поліції, набравши 102. 2. Заяви про правопорушення згідно ст. 88-1 Адміністративного Кодексу України - торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України. 3. Точно назви локацію порушення.

Етап ІІ. Складання протоколу/затримання порушників 1. По можливості дочекайся на приїзд патруля. 2. Вимагай від поліції складання протоколу на адміністративне порушення. Поліція ПОВИННА скласти протокол принаймні по статті 160 адмінкодексу і вилучити первоцвіти (цитата з адмінкодексу: торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях - тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян З КОНФІСКАЦІЄЮ ПРЕДМЕТІВ ТОРГІВЛІ або без такої). 3. Наполягай затримати продавців і доставити їх до екоінспекції.

Не ведися: Під час затримання порушники часто кажуть, що ці квіти вони виростили у себе на городі і навіть мають дозвіл сільської ради на їх продаж. Знай, що вирощування рослин, занесених до Червоної книги, однаково не дає права їх продавати. Оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Також порушники можуть вдастися до хитрощів, сказавши, що у Червоній книзі тільки підсніжник двопелюстковий, а у них - трьохпелюстковий тощо. Пам`ятай, що ВСІ підсніжники занесені до Червоної книги України!

Не будь байдужим! Зупини торгівлю первоцвітами!

Читайте також: Під час видобутку бурштину на Житомирщині затримали трьох киян

Рекомендуємо прочитати

Представлены новые рекомендации по лечению антибиотиками

Британские ученые предложили врачам не рекомендовать своим пациентам полное прохождение курса лечения антибиотиками....

Це може бути цікавим

Эксперты назвали лучшие страны для жизни женщин

Эксперты авторитетного американского издания U....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Україні планують почати будівництво платних автобанів у 2019 році

В 2019 році в Україні почнеться будівництво пілотних концесійних доріг, використання яких передбачатиме плату за проїзд....