Вища рада юстиції звільнила 8 суддів за порушення присяги

Тимчасова спеціальна комісія «засудила» більше двадцяти суддів. Але звільнила тільки вісім. Вирок — порушення присяги, у тому числі й у справах проти активістів Майдану .

Зокрема, звільнено суддів: Миколу Бібіка (Дніпропетровськ), Олену Васильєву (Харків), Віталія Літвінова (Київ), Дениса Чудовського (Харків), Юлію Швачач (Київ), Дмитра Кравця (Київ), Владиславу Гудим (Київ), Ларису Калініченко (Київ).

Про це стало відомо під час брифінгу голови Вищої ради юстиції (ВРЮ) Ігоря Бенедисюка 4 березня в Києві, повідомляє "Громадське радіо" .

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк заявив: на початок березня 2016-го року вирішено звільнити 22 суддів. 19 рішень оскаржив Верховний Суд України, але 8 з них — скасовано.

Близько трьох років тому Європейський суд розкритикував судочинну систему України і наголосив на відновленні довіри до судової влади. У квітні 2014-го року створено Тимчасову спеціальну комісію. Роботу контролювала Вища рада юстиції. Лише за друге півріччя того ж року отримали більше двох тисяч скарг на суддів.

 — Порушення присяги — це фактично порушення суддею своїх обов’язків, але в такій ступені, де воно вже не сумісне з виконанням обов’язків судді. Не можна залишити на посаді суддю (якщо ми звертаємось до справ за поданням Тимчасової спеціальної комісії): побиту особу – це об’єктивно було видно, яка зверталася за медичною допомогою — залишав під вартою на 30 діб. Або дозволив своїм рішенням фактично штурм міської адміністрації, де були активісти. Тому ми вважаємо, що все-таки це дисциплінарна відповідальність, — розповів Ігор Бенедисюк.

Очільник ВРЮ переконаний, що оцінювати дисциплінарні порушення слід за 3 останні роки суддівської діяльності. До2015-го року такий термін оцінювання судді не мав визначених меж.

Дисциплінарна відповідальність передбачає собою відповідальність судді за порушення, допущені ним під час своєї діяльності. Вона може нести за собою притягнення до відповідальності у вигляді догани. Зараз закон передбачає десь9 чи скільки випадків. І зараз можливе направлення до іншого суду, позбавлення доплат. Все порушення вкладається десь (залежно від того, який це ступінь): якщо це дуже серйозне положення, то воно тягне на звільнення судді, якщо меншого ступеня, то він може там отримати зауваження і продовжити свою діяльність далі, — сказав Ігор Бенедисюк.

За словами голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка, Тимчасова спеціальна комісія оцінює поточний стан судової системи. Наразі із 309 перевірок розглянуто лише 66.

Читайте також: Активісти погрожують судом КМДА за конкурс на головного архітектора

Рекомендуємо прочитати

Студенты колледжа искусств устроили поножовщину со студентами института культуры

15 апреля студенты ВСГИК и учащиеся колледжа искусств распивали пиво за общежитием «культурки» на бульваре Карла Маркса....

Це може бути цікавим

Путін дав Суркову нове завдання щодо України

На закритій нараді вищого керівництва Російської Федерації у травні цього року глава Росії Володимир Путін розкритикував свого радника Владислава Суркова за про....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Путин может стать президентом России в четвертый раз

Президент страны-агрессора Владимир Путин рассказал о возможном участии в президентских выборах 2018 года....