Командувач НАТО: ІДІЛ "поширюється серед біженців, як рак"

Біженці з Близького Сходу і з Північної Африки «маскують переміщення» терористів і злочинців, заявив у вівторок конгресу командувач силами НАТО в Європі. Тим часом, правозахисні організації стверджують, що у біженців немає ніяких таємних мотивів, окрім прагнення врятуватися від війни. У своєму виступі перед сенатським комітетом з питань збройних сил американський генерал Філіп Брідлав (Philip Breedlove) підкреслив, що терористична організація «Ісламська держава» «поширюється серед біженців, як рак». Члени організації «користуються найбільш зручними шляхами, погрожуючи європейським країнам і нашій країні», додав він.

Про це пише The Guardian. Брідлав також зазначив, що бомбардування, які Росія веде в Сирії, підтримуючи авторитарного лідера Башара Асада, «жахливо посилюють проблему».

Авіаудари, формально спрямовані проти ІДІЛ, але найчастіше наносяться по різним повстанським угрупованням, які борються з Асадом, імовірно, забрали життя понад 1000 мирних жителів, в тому числі дітей. За словами Брідлава, завдання цих безладних ударів - залякати сирійців і змусити їх рушити в сусідні країни і в Європу. Як стверджує Брідлав, Кремль і Асад намагаються використовувати міграцію як зброю, послабити з її допомогою єдність Європи і нанести удар по європейській інфраструктурі. Генерал заявив, що європейські націоналісти, які виступають проти імміграції, також послаблюють Європу і здатні самі породжувати загрозу насильства.

Брідлав, що прийняв командування європейськими силами НАТО в 2013 році, з самого початку виступав за військове укріплення Європи, називав Росію «довгостроковою загрозою існуванню США» і вимагав, щоб Європа і Америка активніше протидіяли Асаду і ІДІЛ в Сирії.

На прохання журналістів підкріпити свої твердження статистикою Брідлав відповів: «Я не можу дати вам точної оцінки припливу».

Брідлав підкреслив відмінність між «злочинністю, терористами і бойовиками-іноземцями» і додав, що він бачив у пресі повідомлення, згідно з якими в Європу повернулися до 1500 бойовиків, що воювали в Сирії.

«Я не хочу говорити про розвіддані», сказав він на прес-конференції, але пояснив при цьому, що «багато країн» очікують теракти.

Конгрес і різні експертні структури сильно розходяться в оцінці кількості іноземних бойовиків в Сирії. 1500 осіб - це одна з найвищих оцінок кількості бойовиків, які повернулися в західні країни.

Хоча заяви Брідлава відображають страхи, що поширилися в суспільстві після листопадових терактів в Парижі, правозахисники наголошують, що майже всі учасники цих терактів мали французьке або бельгійське громадянство. На думку активістів, лише вкрай незначна меншість біженців симпатизує терористам.

«Ми говоримо про голки в стозі сіна, - вважає директор програми з прав біженців Human Rights Watch Білл Фрелік (Bill Frelick). - Я не стверджую, що небезпечних голок в цьому стозі немає, але в основному мова йде про людей, які шукають захисту і не мають поганих намірів. Я б сказав, що вони, навпаки, вдячні всім, хто готовий їм допомагати». На думку Фрелік, Брідлав дивиться на ситуацію з біженцями «крізь військову призму».

«Зрозуміло, міркування безпеки не можна скидати з рахунків, - зауважив він, - проте якщо відштовхувати людей назад у вогонь, це може викликати ланцюгову реакцію - наприклад, закриття кордонів в Угорщині, Греції та Туреччини, - що буде не менш небезпечне для стабільності, ніж загрози, про які говорить генерал Брідлав».

Організація Amnesty International також закликала уряди не посилювати кризу і не блокувати приплив біженців. «Те, що сталося в Парижі жахливо, але якщо піддаватися страху, це нікого не захистить», - заявив після терактів директор організації Джон Дальхейзен (John Dalhuisen).

Відмова давати людям притулок «стала би боягузливим ухиленням від відповідальності і трагічною перемогою терористів над людством», додав він.

Фахівці з боротьби з тероризмом стверджують, що війни на Близькому Сході і в Північній Африці збільшили приплив зброї в Європу, однак, незважаючи на це, більшість терористів і їхніх пособників складають доморощені радикали. «Багато з прихильників радикалів виросли або народилися тут і мають західні паспорти», - заявив в минулому році Los Angeles Times професор кафедри військових досліджень лондонського Кінгс-коледжу Рейнауд Лендерс (Reinoud Leenders).

З тих пір, як в 2011 році в Сирії почалася громадянська війна, від неї бігли 4,5 мільйона чоловік. Ще сотні тисяч людей втекли від воєн в Лівії, Іраку і Афганістані. Більшість біженців прийняли Туреччина, Ліван і Йорданія, розмістивши їх у величезних таборах - у багатьох випадках в поганих умовах. За оцінками ООН понад 300 000 чоловік спробували переправитися через Середземне море. Тисячі з них загинули в процесі цих спроб. Минулого місяця НАТО приєдналася до регіонального патрулювання, спрямованого проти контрабанди людей і зброї морським шляхом. Читайте також: Бельгія контролюватиме кордон з Францією, щоб попередити наплив мігрантів

 

Рекомендуємо прочитати

На російській радіостанції «Эхо Москвы» вийшла перша україномовна передача «Що там у них»

Вчора на російській радіостанції «Эхо Москвы» вийшов пілотний випуск передачі «Що там у них» з Олексієм Соломіним, Олексієм Наришкіним та Матвієм Ганапольским....

Це може бути цікавим

Україна стягнула з "Газпрому" майже 2 млн грн недоплачених податків

Прокуратура і податкова міліція Державної фіскальної служби України стягнули з представництва ТОВ "Газпром експорт" до бюджету України понад 1,7 млн грн недоплачен....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Україні погрожують санкціями через недопуск Росії до Євробачення 2017

Європейська мовна спілка готує санкції проти України за «незабезпечення участі в Євробаченні 2017 учасниці від РФ Юлії Самойлової»....