Експерт розповів, чому дострокові вибори - найгірший для України варіант

На думку старшого наукового співробітника Атлантичної Ради США Адріана Каратницького, у випадку дострокових парламентських виборів в Україні до влади можуть прийти популісти, які чинитимуть опір необхідним реформам. Про це він написав у своїй статті, опублікованій на сайті Атлантичної Ради.

За словами експерта, в історії дострокові вибори у важливий період змін досить часто приводять до влади сили, які чинять опір реформам — наприклад, вибори в 1992 році в Польщі закінчилися поразкою "Солідарності" і поверненням старих корумпованих еліт, що спричинило серйозне сповільнення реформ в країні.

Другий аргумент, який наводить Каратницький: всі виборчі кампанії в Україні дуже витратні для політиків.

Президентські вибори в 2014 році коштували 215 мільйонів доларів, а парламентські — ще більше. Політики змушені звертатися по фінансування до великого бізнесу і, таким чином, стають лобістами шкідливих для країни інтересів, — зазначив експерт.

Крім цього, за словами Каратницького, вибори не посилять позиції реформаторів в чинному уряді, оскільки останні дані соціологічних опитувань свідчать про високу популярність популістських партій.

Хоча цілком імовірно, що до парламенту пройде низка депутатів-реформаторів, аби створити нову коаліцію, доведеться віддати ще більше міністерських посад політикам або представникам олігархів, а не технократам та політично незалежним урядовцям — таким, як Абромавічус або Яресько. Або ще гірше, дострокові вибори можуть привести до довгострокового політичного тупика без проурядової більшості, — наголосив експерт.

Останній аргумент Каратницького проти виборів: Україна досі в стані фактичної війни з Росією, яка атакує її як у військовому, так і в економічному плані. Тож країна, яка зіткнулась із такою загрозою, повинна бути якомога консолідованою.

На думку експерта, Україна може вийти з політичної кризи і без дострокових виборів — якщо Петро Порошенко скористається своїм впливом в парламенті і змусить лідерів партій домовитися про чотири принципові умови.

По-перше, економічно важливі урядові посади повинні очолити технократи-експерти без ділових і політичних зв'язків з олігархами. По-друге, правила Кабінету міністрів потрібно переписати. По-третє, слід взяти до уваги, що популярність деяких учасників коаліції скоротилася, а інших – зросла. І четверта умова – державні компанії повинні бути продані на відкритому тендері вже цього року.

Рекомендуємо прочитати

Правительство согласилось выделить "ПриватБанку" еще почти 40 миллиардов

Кабинет министров принял решение докапитализировать "ПриватБанк" на сумму 38,5 миллиарда гривен....

Це може бути цікавим

К борцу с незаконной застройкой Киева пришли с обысками

К депутату Киевсовета Ольге Балицкой во время ее отсутствия пришли с незаконными обысками....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Боевики пытались перейти в наступление на Донбассе

В пятницу, 23 июня,в Луганской области пророссийские боевики предприняли попытку перейти в наступление....