Журналіст розкрив таємницю, навіщо Порошенку відставка Шокіна

Президент Петро Порошенко приберігає відставку Віктора Шокіна, щоб позбавити прем'єрського крісла Арсенія Яценюка. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав журналіст Юрій Бутусов.

"Йде політична гра. Чомусь президент вважає, що посада генпрокурора - це не посада людини, яка має захищати закон та Конституцію. А - політична. Порошенко хоче показати західним партнерам, що готовий зняти Шокіна (на чому вони наполягають). Але тільки якщо одночасно у відставку відправити Яценюка. Тому він приберігає генерального прокурора. Хоче зробити це разом з відставкою прем'єр-міністра. Тягне час. Щоб зробити з цього шоу", - пояснив він.

За словами експерта, Порошенко не має заміни Шокіну.

"Зараз у президента немає кандидатури на заміну. Він приймає рішення ситуативно і в останній момент. І це не завжди має логіку. Такий у нього стиль управління - безкандидатний", - зауважив Бутусов.

На думку журналіста, чинний генпрокурор досі вигідний президенту.

"В оточенні президента давно йде боротьба за сфери впливу. Порошенко розставляє керованих, зручних людей. І Шокін йому дуже зручний", - сказав він.

Експерт вважає, що в ГПУ відбувається "повний хаос": "Він поглиблений тим, що не приймаються необхідні кадрові рішення. І немає справжньої реформи. Старі кадри всюди. Структурних змін нема. Крім Антикорупційної прокуратури, невеликого підрозділу".

За словами журналіста, останнім часом ніяких досягнень на центральному рівні не демонструє і заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

"Сакварелідзе йшов на посаду в ГПУ як людина, яка має боротися з корупцією. Був один непоганий випадок з "діамантовими прокурорами". Але, на жаль, справа не доведена до суду. Навпаки, розігнали слідчу групу по справі. І більше ніяких досягнень немає взагалі. Він перейшов в Одесу. І якихось гучних справ у його роботі як заступника не чути. На жаль, свої обов'язки на центральному рівні не виконує", - пояснив експерт.

Рекомендуємо прочитати

Ехавшие на вызов патрульные сбили женщину

В Одессе на пересечении улиц Пушкинская и Жуковского днем, 28 июля, случилась авария с участием патрульных полицейских....

Це може бути цікавим

В Берлине сделали жесткое заявление относительно санкций США против России

Немецкое правительство не потерпит применения Соединенными Штатами антироссийских санкций против европейских компаний....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Файне місто": Музика вільних людей

Поблизу Тернополя на території іподрому пройшов 5-ий ювілейний фестиваль "Файне Місто" 2017....