Журналіст розкрив таємницю, навіщо Порошенку відставка Шокіна

Журналіст розкрив таємницю, навіщо Порошенку відставка Шокіна

Президент Петро Порошенко приберігає відставку Віктора Шокіна, щоб позбавити прем’єрського крісла Арсенія Яценюка. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав журналіст Юрій Бутусов.

«Йде політична гра. Чомусь президент вважає, що посада генпрокурора — це не посада людини, яка має захищати закон та Конституцію. А — політична. Порошенко хоче показати західним партнерам, що готовий зняти Шокіна (на чому вони наполягають). Але тільки якщо одночасно у відставку відправити Яценюка. Тому він приберігає генерального прокурора. Хоче зробити це разом з відставкою прем’єр-міністра. Тягне час. Щоб зробити з цього шоу», — пояснив він.

За словами експерта, Порошенко не має заміни Шокіну.

«Зараз у президента немає кандидатури на заміну. Він приймає рішення ситуативно і в останній момент. І це не завжди має логіку. Такий у нього стиль управління — безкандидатний», — зауважив Бутусов.

На думку журналіста, чинний генпрокурор досі вигідний президенту.

«В оточенні президента давно йде боротьба за сфери впливу. Порошенко розставляє керованих, зручних людей. І Шокін йому дуже зручний», — сказав він.

Експерт вважає, що в ГПУ відбувається «повний хаос»: «Він поглиблений тим, що не приймаються необхідні кадрові рішення. І немає справжньої реформи. Старі кадри всюди. Структурних змін нема. Крім Антикорупційної прокуратури, невеликого підрозділу».

За словами журналіста, останнім часом ніяких досягнень на центральному рівні не демонструє і заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

«Сакварелідзе йшов на посаду в ГПУ як людина, яка має боротися з корупцією. Був один непоганий випадок з «діамантовими прокурорами». Але, на жаль, справа не доведена до суду. Навпаки, розігнали слідчу групу по справі. І більше ніяких досягнень немає взагалі. Він перейшов в Одесу. І якихось гучних справ у його роботі як заступника не чути. На жаль, свої обов’язки на центральному рівні не виконує», — пояснив експерт.загрузка...

Читайте також

Коментарі