Журналіст розкрив таємницю, навіщо Порошенку відставка Шокіна

Президент Петро Порошенко приберігає відставку Віктора Шокіна, щоб позбавити прем'єрського крісла Арсенія Яценюка. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав журналіст Юрій Бутусов.

"Йде політична гра. Чомусь президент вважає, що посада генпрокурора - це не посада людини, яка має захищати закон та Конституцію. А - політична. Порошенко хоче показати західним партнерам, що готовий зняти Шокіна (на чому вони наполягають). Але тільки якщо одночасно у відставку відправити Яценюка. Тому він приберігає генерального прокурора. Хоче зробити це разом з відставкою прем'єр-міністра. Тягне час. Щоб зробити з цього шоу", - пояснив він.

За словами експерта, Порошенко не має заміни Шокіну.

"Зараз у президента немає кандидатури на заміну. Він приймає рішення ситуативно і в останній момент. І це не завжди має логіку. Такий у нього стиль управління - безкандидатний", - зауважив Бутусов.

На думку журналіста, чинний генпрокурор досі вигідний президенту.

"В оточенні президента давно йде боротьба за сфери впливу. Порошенко розставляє керованих, зручних людей. І Шокін йому дуже зручний", - сказав він.

Експерт вважає, що в ГПУ відбувається "повний хаос": "Він поглиблений тим, що не приймаються необхідні кадрові рішення. І немає справжньої реформи. Старі кадри всюди. Структурних змін нема. Крім Антикорупційної прокуратури, невеликого підрозділу".

За словами журналіста, останнім часом ніяких досягнень на центральному рівні не демонструє і заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

"Сакварелідзе йшов на посаду в ГПУ як людина, яка має боротися з корупцією. Був один непоганий випадок з "діамантовими прокурорами". Але, на жаль, справа не доведена до суду. Навпаки, розігнали слідчу групу по справі. І більше ніяких досягнень немає взагалі. Він перейшов в Одесу. І якихось гучних справ у його роботі як заступника не чути. На жаль, свої обов'язки на центральному рівні не виконує", - пояснив експерт.

Рекомендуємо прочитати

Канадский рыбак заснял, как редкая птица крадет рыбу

Канадский рыбак хотел заснять орла, кружащего около береговой линии....

Це може бути цікавим

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

XDA: Смартфон OnePlus 5 жульничает при прохождении тестов производительности

Недавно представленный смартфон OnePlus 5 жульничает при прохождении тестов производительности....