Відкладення виборів до столичних райрад запускає процес «де-децентралізації»

Відкладення виборів запускає процес «де-децентралізації» або згортання самоврядування. Еліти не готові ділитися владою, навіть символічною. Таку думку висловив активіст Соціального руху Віталій Дудін. 

- Неголосування фракції «Солідарність» дозволяє прояснити, яку все ж таки позицію вона займає у питанні розвитку самоврядування. Залишається менше сумнівів у тому, що за зверненням маргінальної організації «Наждак», що зупинила вибори до райдрад у суді, стояла офіційна столична влада. Саме перенесення влади на нижчий рівень разом з впровадженням механізмів прямої демократії є цивілізованою практикою, що наближає владу до громадян. Безумовно, в умовах домінування у політиці тих, хто домінує в економіці, представницькі посади можуть зайняти ставленики бізнесу. Тим не менш, райради стали би ланкою, до якої громадяни пред’являли свої претензії, - зазначає Дудін.

За його словами, районні ради дійсно не є повноцінними суб’єктами політики, але їх поява прискорила би процес конкретизації їхніх повноважень.

- Для багатьох киян комунікація з представниками влади на рівні свого району стала би «школою самоврядування». Розподіл ресурсів найлегше проконтролювати на нижчому рівні. Йдеться про кошти шкіл, комунальних служб, лікарень, центрів дитячої творчості, дитсадків, закладів харчування і т.д. На балансі окремих РДА (наприклад, у Шевченківському районі) перебувають навіть автотранспортні підприємства, гімназії столичних університетів та музеї, - підкреслив він.

На думку активіста, за відкладенням виборів стоїть намір верхівки Київради контролювати комунальну власність, поки вона знаходиться у віданні КМР, а не райрад, а також небажання витрачати кошти на вибори, оскільки правляча партія може конкурувати лише за рахунок грошей.

- Тому за реалізацію права на вибір киянам ще доведеться поборотись. Якщо вибори будуть відкладені, то киянам слід використати час для формування нових об’єднань, непов’язаних з бізнесменами і здатних оновити муніципальну політику, - підкреслив Дудін.

Читайте також: 80% плагіату знайшли в проекті рішення Кличка щодо райрад

Рекомендуємо прочитати

У Путіна прокоментували санкції Євросоюзу

Рада Євросоюзу вирішила ще на шість місяців продовжити санкції проти Росії....

Це може бути цікавим

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії

Європейський союз на шість місяців продовжив економічні секторальні санкції щодо Росії....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Доба в АТО: без втрат, бойовики продовжують обстріли

За минулу добу в зоні АТО втрат серед ЗСУ немає....