У Києві створять робочу групу для наведення ладу у будівельній галузі столиці

У Києві створять робочу групу для наведення ладу у будівельній галузі столиці

Мер Києва Віталій Кличко доручив створити робочу групу для ефективного вирішення питань щодо всіх будівництв у столиці, до якої увійдуть профільні чиновники КМДА, представники будівельних компаній, силових структур, громадськості і депутати Київради. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час зустрічі з представниками будівельних компаній столиці.

«Дивна ситуація виходить, у нас майже кожен день мітинги під КМДА. Один день — «проти» будівництва, інший — «за». Ситуація складна, навколо будівництв у нас сьогодні багато питань. Часто починаються будівництва без обговорення і без врахування думки та інтересів громади. Іноді буває, навколо будівництва відбуваються спекуляції, політичні ігри й інтриги. Є випадки рекету, пов’язаного з будівництвом — коли приходять якісь люди до забудовника і починають створювати проблеми, а потім пропонують вирішити їх за гроші. І критичне питання — коли взагалі без будь-яких дозволів починають будувати, — наголосив Кличко. — Я завжди казав: ми відкриті до діалогу, ми готові шукати правду і знаходити вирішення будь-яких конфліктних питань. Але наше ключове завдання — робити все відкрито, прозоро і з врахування інтересів громади — людей, які мешкають у Києві», — підкреслив мер.

Київський міський голова наголосив, що є  чіткі правила і будівельники повинні їх дотримуватися та працювати виключно в рамках законодавства.

«Так, Київ повинен будуватися, це — ознака того, що місто розвивається. Але при цьому не повинен псуватися зовнішній вигляд міста і його історична спадщина. Ми повинні розвивати наше місто, але суворо дотримуючись правил і враховуючи інтереси громади», — зазначив Віталій Кличко.

Мер також підкреслив, що сьогодні вкрай важливо відновити довіру киян до будівельників.  «Зараз немає довіри до будівельників, адже раніше велись забудови у парках і скверах. Підірвана довіра до влади, адже минула — не відстоювала інтересів людей. Зіпсована довіра до правоохоронців. І ми повинні відновити довіру людей, а для цього потрібно робити все відкрито і прозоро. Щоби відновити довіру, забудовнику потрібно не тільки зібрати всі дозвільні документи, а й поінформувати громадськість, місцевих мешканців, що вони отримають дивіденди від цього будівництва — розвинену інфраструктуру, соціальні об’єкти, сквер чи парк», — сказав Віталій Кличко.

Мер доручив своєму профільному заступнику Олександру Спасибку створити робочу групу для наведення ладу у будівельній галузі столиці. І щоби до цієї робочої групи обов’язково долучилися представники правоохоронних структур — МВС, СБУ, прокуратури. «І щоби вони максимально ефективно працювали. Події в будівельній галузі сьогодні — це і наслідок прогалини в роботі правоохоронців», — зазначив мер.

У зустрічі також взяли участь представники правоохоронних структур Києва і керівництво профільних департаментів КМДА.загрузка...

Читайте також