Нардепи змусять здавати декларації про доходи всіх українців

Законопроект нардепів Юрія Луценка і Олександра Кірша "Про нульову декларацію" виставили на порядок денний. Цей законопроект змусить всіх повнолітніх пред'являти як доходи, так і витрати за рік.

У разі, коли витрати перевищать доходи, доведеться знаходити пояснення для фіскальної служби України, мовляв, звідки взялося додаткове "добро" і крім цього, доведеться ще й податок з них заплатити.

Про це повідомляє Сегодня.ua

Після того, як законопроект втілять в життя, кожен українець повинен буде особисто заповнити форму під назвою "нульова декларація". У цій формі потрібно буде вказати всі володіння і дорогі активи. Існує також один цікавий момент - про яхти, літаки, особняки та інше багатство, яке було на момент підписання, ніхто не буде питати - звідки воно взялося і за які кошти - буде прийнято як нульова точка відліку. A ось з наступного року потрібно буде декларувати як доходи, так і витрати. У разі, коли сума витрат буде перевищувати дохід, і не буде чіткого пояснення, що податок сплачений з усієї суми, то доведеться заплатити податок у розмірі 21% від надбавки від заявленої суми, a потім ще 22% - єдиний соціальний внесок. Такі "замовчування" можна буде виявити тільки в разі придбання майна, яке підлягає реєстрації. Всі українці повинні будуть вказати в декларації все майно, яким вони володіють і всі доходи, які мають. Луценко запевнив, що таким чином закон приверне тіньові гроші в економіку, наповнить казну і поліпшить інвестклімат.

Президента Украналітцентра Олександра Охріменко каже, що від такого нововведення постраждають мешканці, які не мають офіційного доходу, серед яких багато українців з провінцій. Так їм будуть нараховувати податки хоча б на доходи в розмірі прожиткового мінімуму - з 1378 грн. доведеться заплатити близько 300 грн. Їм теж доведеться платити єдиний соціальний внесок. Це частково пов'язано з тим фактом, що кваліфікованих кадрів реально не вистачає. Тому потрібно хоча б 2-3 роки перехідного періоду.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве прогремел взрыв возле офиса добровольческого батальона

Ночью неизвестные бросили гранату в офис "Национального корпуса", бывшего "Азова"....

Це може бути цікавим

Бабуся перемогла Чака Норріса

Американський актор, знаменитий не лише своїми ролями, а й Інтернет-жартами про його непереможність, програв бабусі у змаганні з фігурного перекидання пляшки....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На Донеччині змагалися екіпажі українських БМП

В оперативно-тактичному угрупованню "Донецьк" за звання кращого екіпажу бойової машини піхоти боролися найсильніші екіпажі, які виконують бойові завдання на Донецькому напрямку....