Вчені розкрили таємницю, через що зникла цивілізація майя

Вчені з'ясували причини занепаду цивілізації майя. На їх думку, це - кліматичні зміни і міжусобиці. Так, задля цього вони порівняли політичну і кліматичну ситуації тих часів.

Основним заняттям стародавніх майя було землеробство. Завдяки досягненням у цій сфері населення постійно збільшувалася, міста розвивалися. Основним поясненням падіння цивілізації майя довгий час вважалася сильна засуха, що настала в 9 столітті. Повідомляє Global and Planetary Change.

В ході останнього дослідження вчені порівнювали датування знайдених на південних і північних територіях написів на каменях і залишках керамічних виробів. Археологи зробили висновок, що в 10 столітті в північних містах починалося пожвавлення. З цього випливає, що посуха зробила сильний негативний вплив в основному на південні території, в той час як північним, з політичним центром Чичен-Іца, вдалося пережити кліматичну катастрофу.

Відзначається, що ще до настання посухи держава майя було соціально та політично нестабільною, відбувалися перші спроби військових зіткнень. А після настання посухи ситуація різко погіршилася. Населення південних міст почали боротися з північними за продовольчі ресурси, що призвело до серйозної роздробленості стародавньої держави.

Крім того, підтвердження знайшли і попередні гіпотези. Забезпечення продовольством величезного населення вимагало постійного збільшення орних земель. Вирубка лісів і осушення грунтів приводили до локальних засух, які сприяли подальшій масштабній посусі. Переселення майя до узбережжя Карибського моря в середині 11 століття було викликано голодом і дефіцитом вологи.

Рекомендуємо прочитати

Путин — строитель украинской нации

Во время украинской революции 2014 год почти все время можно было слышать украинский государственный гимн «Ще не вмерла Украина»....

Це може бути цікавим

Зонд MRO сфотографировал марсоход Curiosity на вершине горы Шарп

Камера HiRISE на борту зонда MRO получила фотографии марсохода Curiosity, продолжающего движение к вершине горы Шарп и находящегося сейчас на временной стоянке у "живых" дю....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В отношении ответственных за уборку от пыли возбудили дело

В Петербурге возбуждено дело в отношении лиц, ответственных за уборку улиц от пыли....