Вчені розкрили таємницю, через що зникла цивілізація майя

Вчені з'ясували причини занепаду цивілізації майя. На їх думку, це - кліматичні зміни і міжусобиці. Так, задля цього вони порівняли політичну і кліматичну ситуації тих часів.

Основним заняттям стародавніх майя було землеробство. Завдяки досягненням у цій сфері населення постійно збільшувалася, міста розвивалися. Основним поясненням падіння цивілізації майя довгий час вважалася сильна засуха, що настала в 9 столітті. Повідомляє Global and Planetary Change.

В ході останнього дослідження вчені порівнювали датування знайдених на південних і північних територіях написів на каменях і залишках керамічних виробів. Археологи зробили висновок, що в 10 столітті в північних містах починалося пожвавлення. З цього випливає, що посуха зробила сильний негативний вплив в основному на південні території, в той час як північним, з політичним центром Чичен-Іца, вдалося пережити кліматичну катастрофу.

Відзначається, що ще до настання посухи держава майя було соціально та політично нестабільною, відбувалися перші спроби військових зіткнень. А після настання посухи ситуація різко погіршилася. Населення південних міст почали боротися з північними за продовольчі ресурси, що призвело до серйозної роздробленості стародавньої держави.

Крім того, підтвердження знайшли і попередні гіпотези. Забезпечення продовольством величезного населення вимагало постійного збільшення орних земель. Вирубка лісів і осушення грунтів приводили до локальних засух, які сприяли подальшій масштабній посусі. Переселення майя до узбережжя Карибського моря в середині 11 століття було викликано голодом і дефіцитом вологи.

Рекомендуємо прочитати

Девочка рассказала в школе, что папа-продюсер выращивает "травку" во дворе

Дочка американского продюсера Дакса Холта рассказала своему учителю, что ее родители выращивают тонны марихуаны на заднем дворе....

Це може бути цікавим

24-летний львовянин из пистолета расстрелял здание роддома

Три выстрела из пневматического пистолета злоумышленник совершил по окнам медицинского учреждения....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Анджелина Джоли снялась в рекламе духов Guerlain

Мини-фильм сняли для рекламы аромата "Mon Guerlain"....