У Києві створять Центр нефрології та діалізу

Столична влада планує створити Київський міський центр нефрології та діалізу, що дозволить посилити контроль за організацією надання гемодіалізу киянам, підвищить якість необхідної медичної допомоги пацієнтам і зробить більш ефективними профілактичні заходи. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час інспекції роботи нефрологічного відділення міської лікарні № 3.

Мер розповів, що у столиці на обліку перебувають близько 2200 киян, які страждають від ниркової недостатності, лікуються з них сьогодні - понад 480 осіб. На кожного киянина, який перебуває на гемодіалізі, з бюджету міста витрачається близько 233 тис грн на рік. Лікування забезпечують 92 машини для гемодіалізу в 5-ти столичних лікарнях.

“Ми зараз перебуваємо у відділенні гемодіалізу лікарні №3. Умови тут більш-менш комфортні, але сьогодні актуальним є створення Київського міського центру нефрології та діалізу, де всі хворі на ниркову недостатність централізовано зможуть отримати якісне медичне обслуговування, де буде сконцентровано сучасне обладнання. Вже невдовзі ми зможемо говорити, де і коли саме буде відкрито такий центр, і плануємо ми його створити цього року”, - підкреслив Віталій Кличко.

Мер відзначив, що столична влада робить все необхідне для встановлення в медзакладах машин «відкритого» типу, для яких використовуються універсальні витратні матеріали. Так, восени 2015 року у Київській лікарні № 3 встановили 14 машин «відкритого типу» і зараз виробник цього устаткування готовий оновити в цій лікарні ще 30 машин.

Крім того, зауважив Віталій Кличко, результати моніторингу показали, що в Києві закупівельні ціни витратних матеріалів в рази менші, ніж в регіонах України. “Витратні матеріали для гемодіалізу по країні були закуплені по 1200 грн, а Київ їх закупив по 970 грн. – наголосив мер. - Зараз багато спекуляцій на цю тему. Я був здивований, коли побачив у ЗМІ інформацію про відкриття кримінальних справ щодо співробітників Департаменту охорони здоров'я КМДА нібито через корупцію в цій сфері. Я звернувся до Міністерства внутрішніх справ. І, дивним чином, інформація з офіційного сайту зникла. Якщо є факти корупційних схем - давайте викривати їх. Ми робимо все відкрито і прозоро. Наше завдання - щоби кожен пацієнт мав якісне обслуговування і отримував необхідні ліки, які б відповідали європейським стандартам”, - підкреслив Віталій Кличко.

Рекомендуємо прочитати

Мастифа Марту признали самой уродливой собакой

Трехлетний мастиф по кличке Марта победил на конкурсе самых уродливых собак, который ежегодно проводится в США....

Це може бути цікавим

От удара вырвало двигатель: девушка въехала в столб в Киеве

В Киеве на проспекте Комарова произошло ДТП, в котором у автомобиля вырвало двигатель....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Гужва воспользуется правом выйти под залог

Залог в размере 544 тыс....