Польща хоче спростити процедуру розміщення військ НАТО в екстрених ситуаціях

Польща хоче спростити процедуру розміщення військ НАТО в екстрених ситуаціях

Поки ж в Польщі діє законодавство, яке ускладнює ефективну діяльність сил негайного реагування НАТО на території країни.

Про це пише Обозреватель, посилаючись на «Радіо Польща».

Законопроект про перебування іноземних військ на території країни був у вівторок представлений на засіданні Ради міністрів Польщі.

За словами заступника міністра національної оборони Польщі Томаша Шатковського, вразі загрози видача дозволу на дії військ НАТО в Польщі могла б зайняти два тижні. Зміни до закону, підготовлені урядом, скорочують цей термін до трьох днів.

У законопроекті також зазначається, що згода на дії союзних військ на території країни буде давати президент Польщі за запитом міністра оборони, але за згодою прем’єр-міністра. При цьому повноваження іноземних військ і термін їх перебування в Польщі будуть регулюватися тільки цим дозволом. Зміни до закону є частиною реалізації в Польщі «План дій» НАТО, які дадуть силам високої готовності альянсу можливість діяти.

«Основним принципом підрозділів НАТО негайного реагування є готовність до дії протягом 48-72 годин«, — йдеться в проекті закону.

Читайте також: Кримський кордон: блокада закінчилась, хай живе блокадазагрузка...

Читайте також

Коментарі