Через новий податок на нерухомість «соцжитло» дістанеться друзям влади, - депутат

Фракція «Об'єднання «Самопоміч» у Київраді проти нового податку на будівництво житла, введення якого будуть розглядати на наступній сесії. 1,25% від загальної площі житлових приміщень зробить і без того дороге житло в столиці ще дорожчим і недоступним.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав депутат фракції «Об'єднання «Самопоміч» у Київраді, голова комісії з питань власності Леонід Антоненко.

«Податок непрямий і сплачується натурою, тобто квартирами. Розмір податку – 1,25% від загальної площі житлових приміщень. Якщо в будинку 500 квартир, то 6 квартир повинні бути передані місту безкоштовно. Це на додаток до тих 4% від кошторисної вартості будівництва, яку забудовник сплачує місту в будь-якому випадку. Податок пропонують ввести «заднім числом» і стягувати з кожного будівництва, яке ще не введене в експлуатацію», - пише депутат.

За його словами, такий податок існував раніше, але в 2011 році з прийняттям нового реформаторського закону про регулювання містобудівної діяльності був скасований.

При цьому підхід влади до вирішення проблеми – податок необхідний, щоб створити житловий фонд соціального призначення, зокрема, для забезпечення учасників АТО і членів їх сімей, – Леонід Антоненко вважає не зовсім правильним.

«Добрі наміри підтримки тих, хто потребує квартир, слід фінансувати з бюджету на основі прозорих конкурсів і процедур. Ніколи не повірю, що елітне житло, на частку якого припадає кожен другий будинок, який будують в Печерському або Шевченківському районах, буде передано учасникам АТО. Квартири дістануться тим, кому завжди діставалися, – друзям влади або тим, з ким влада хоче подружитися. В результаті кожен інвестор, включаючи тих, хто збирає на соціальне житло останні кошти, фінансуватиме бажання влади сподобатися своїм друзям. А житло стане ще менш доступним», – впевнений депутат.

У той же час, відзначає він, заявлені цілі заслуговують на увагу, тому фракція «Самопомочі» пропонує більш прозорі шляхи вирішення питання щодо забезпечення соцжитлом.

«Забудовники отримують від Київради об'єкти комунальної власності і розташовані під ними земельні ділянки абсолютно безкоштовно – під обіцянку передати місту колись в майбутньому ту ж кількість квадратних метрів, яка буде віддана і знесена. Ось ресурс, який слід задіяти і використовувати. Комунальна нерухомість і розташована під нею земля повинні продаватися на аукціоні. Виручені кошти можуть бути спрямовані на покупку скромного соціального житла для тих, хто його потребує», – підкреслив Леонід Антоненко.

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

Скільки російських телеканалів заборонили в Україні з початку агресії

За останні три роки Національна рада з питань телебачення і радіомовлення обмежила трансляцію 77 російських каналів в кабельних мережах України....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

США наклали нові санкції на росіян та китайців

Міністерство фінансів США наклало санкції на компанії та людей з російським та китайським громадянством через їхню співпрацю з КНДР....