У ГПУ назріває черговий скандал

У ГПУ назріває черговий скандал

Заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе не назвав прізвище чоловіка на ім’я «Віталій», який пропонував йому $10 млн хабара. Про це на брифінгу заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

«Кожен громадянин сьогодні зможе побачити і переконатися у відвертій брехні мого колеги із зазначеного питання. Тому що прізвище людини, яка б намагалася підкупити пана Давіда, він, на жаль, не назвав. Всі зможуть прочитати цей протокол. Питання: навіщо це робиться? Навіщо в черговий раз повідомляється суспільству брехня? Ми двома руками за реформи і здорові ініціативи. Але на брехні реформи не побудуєш», — сказав Куценко.

Він озвучив кілька цитат із доповіді Сакварелідзе.

«Прогулюючись по ботсаду до мене підійшов раніше мені незнайомий чоловік, який назвався Віталієм. Він був одягнений у спортивну форму. Мав у руках барсетку і почав пропонувати мені хабар. Поруч проходили перехожі, але розмови не чули. Наскільки я пам’ятаю, цей чоловік у розмові називав прізвище Макаренко, як посадової особи з боку митниці. Який раніше був зацікавлений і працював у цій схемі, наглядав за транспортуванням нафтопродуктів. Також чоловік сказав, що для вирішення питання щодо призначення свого транспортного прокурора раніше платили від 300 до 400 тис. дол.», — цитує Куценко Сакварелідзе.

Й додає, що прізвища «Віталія» Сакварелідзе не знає. Натомість дає його опис.

«Згідно з його показаннями: нікому невідомий Віталька в спортивному костюмі з барсеткою. Причому Давід зазначає, що спортивний костюм схожий на ті, які він зустрічав у дорогих брендових магазинах. Цей Віталька фактично розповів йому про корупцію нафтопродуктів. Відразу сказав, що схему можна продовжити реалізовувати. Може, я трохи перебільшу, але нам все ж хотілося, щоб пан Давід назвав прізвище цього Віталія. Що це за дивний Віталій в спортивному костюмі підійшов, якого він не знав? Може, це був Віталька в спортивному костюмі з телеканалу ТЕТ? Тому що за описом, який дає Давід, дуже схоже на Вітальку. Такий серіал — і смішно, і грішно», — кепкує Куценко.

Опис «Віталія» направили МВС, СБУ для можливого його затримання.

«На жаль, відповідно, я хочу додати до допиту Давіда, зазначений протиправний інцидент стався з ним 11 квітня, а заяву він подав до органів прокуратури не менше 20 квітня. Знову ж таки питання, чому так довго? Тому, навіть якщо шукати того Вітальку, то більше тижня втрачено. Як ви знаєте, чим довше злочинець шукається, інформація втрачає актуальність і певні сліди, які могли бути залишені, певні свідки, все це втрачає актуальність», — додав Куценко.

Джерело Українська правдазагрузка...

Читайте також