​ШARAVARABAND, українська музика без «шароварщини»  

4 березня ШARAVARABAND запрошує  на  один з найцікавіших концертів цієї весни усіх поціновувачів гарної української музики!  ШARAVARABAND це новий сучасний формат оркестру народних інструментів, що розвиває інтерес до українських народних інструментів, їх нового сучасного звучання. В програмі концерту - авторські композиції та  українські народні пісні з усіх  регіонів країни.

Напередодні великого київського концерту Святослав Кондратьєв, відомий скрипаль та керівник ШARAVARABAND - дав інтерв`ю для видання ​socportal.info, де розповів про створення оркестру, музику, яку грає оркестр та шароварщину. Нижче – уривки з цього інтерв’ю:

«Я сам професійний музикант – закінчив львівську консерваторію, як скрипаль, і мені було цікаво спробувати реалізувати ідею створення сучасного народного оркестру.. Я мав величезний досвід роботи з фольклорними, етноколективами, дуже багатий гастрольний досвід по всьому світу, я бачив, як люди реагують на українську музику, і я подумав, що це саме та ніша, за яку слід братися. Так я вирішив створити народний оркестр, але оскільки освіта в мене академічна, то цей оркестр переважно грав класику… А потім ми стали грати етноджаз і єдиною проблемою став той факт, що такого професійного репертуару в Україні в принципі немає. Є на Заході Брегович, але то, скоріше, поп-фольк. І я почав писати репертуар сам. Зі зміною стилю музики постало питання ребрендінгу. Ми додали більш сучасні та популярні інструменти - гітару, ударні, клавішні, зберігаючи при цьому етнічні – кобза, бандура, цимбали, сопілка.

Говорячи про назву. Хотілось, щоб це було щось, що є таким собі українським брендом, щоб було зрозуміло, що доносить колектив, а в той же час, щоб це будо сучасно. Отже, десь 4 роки тому ми стали «Шараварабендом». Репертуар змінився повністю і ми граємо етно-поп і етно-джаз, що по суті є українською народною музикою в сучасному аранжуванні, граємо переважно інструментал.

А що стосується назви, то як професійні музиканти ми дуже добре розуміємо що то є – «шароварщина». Але! Вирішили не відмовлятись від брендів, навіть якщо вони і з негативним відтінком.

Давайте пояснимо для широкого кола читачів, що мається на увазі під визначення «шароварщина».

Для музикантів – це явище субкультури в музиці, що з’явилась «дякуючи» малопрофесійним «діячам мистецтва», які творили в радянському періоді, оскільки основним завданням ідеології і було «консервування примітиву», намагання показати, що найкраще що може бути в українському фольклорі – це гопачок, козачок і одна-дві пісні «Маруся, раз,два, три…». І завдяки цьому на протязі десятиліть, а то і до сьогодні, деякі колективи грають одне і те ж саме. Часто низькопробне. Вийшли хлопці в шароварах - потанцювали, інші вийшли – поспівали і все. Жодного креативу і глибини. Так з’явився ярлик «шароварщина».

Отже, наше завдання зробити українську народну мелодію – цікавою, креативною і професійною. Ми доводимо, що ці самі «шаровари» можуть бути сучасними та крутими!

А яка глобальна мрія? З найсміливіших? У деяких музикантів, наприклад, є мрія виступити в конкретному концертному залі.

В мене особисто настільки багатий концертний досвід і насичене гастрольне життя (це майже вся Європа, Америка,  Канада, Китай, весь колишній СРСР), що бажання єдине - займатись улюбленою і справою, мати навколо себе однодумців і давати їм також можливість займатись улюбленою справою. Коли ти музикантам даєш цю можливість, то бачиш, що в них горять і очі і вони тобі дуже вдячні. Головне - не зупинятись

А в планах колективу – ​запис нового альбому, тур Україною та участь в українських та європейських фестивалях.

Тож, поспішайте за гарними емоціями! Шануймо наше, українське!

ШARAVARABAND,

4 БЕРЕЗНЯ, 19.00,

Центр культури і мистецтв (вул. Ірининська 6, ст. м Золоті Ворота)

Квитки

https://youtu.be/4J3nsMafFQA

Рекомендуємо прочитати

Найдена новая польза от ходьбы

Ученые из Университета Хайлендс (США) обнаружили новое полезное свойство ходьбы....

Це може бути цікавим

Два столичні райони через борги можуть залишити без гарячої води

Через борги Дарницький та Дніпровський райони можуть залишити без гарячої води....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть