Історик розповів, чому хорошої розв’язки конфлікту на Донбасі не існує

Історик розповів, чому хорошої розв’язки конфлікту на Донбасі не існує

Історик і публіцист Ярослав Грицак вважає, що після проведення радикальних реформ було б простіше інтегрувати окупований Донбас до складу нової України.

У своїй колонці для «Нового времени» професор Українського Католицького університету пише, що через два роки після Євромайдану стало зрозуміло, що таких реформ в Україні найближчим часом не передбачається.

«Хорошу розв’язку не бачать і по іншу сторону. Я спілкуюся з соціологами, які примудряються вимірювати настрої людей у «ДНР» і «ЛНР», а також із тими, хто був там і тільки повернувся. Так ось — більшість втомилась від війни і не довіряє владі, розуміючи, що Росія їх «кинула». При цьому повернення в Україну розглядається як гірший з можливих варіантів,» — продовжує Грицак.

На його думку, залишається лише реальний вибір між поганими і дуже поганими розв’язками.

«Найгірший сценарій пропонує Росія: негайно повернути Донбас до складу України, але з особливим статусом і амністією всіх бойовиків. Це, як кажуть англосакси, to add an insult to injury — не просто завдати шкоди, а й принизити», — вважає історик.

У цій ситуації Грицак пропонує шукати вирішення конфлікту «між кращим сценарієм, який, на жаль, поки неможливий, і гіршим, який ми зобов’язані зробити неможливим».

«Але жодна проблема не вирішується тільки одним способом. Розв’язка повинна враховувати кілька вимірів і включати кілька підходів», — нагадує експерт.загрузка...

Читайте також

Коментарі