Порошенко розповів про поїздку до Криму 28 лютого 2014 року

В аеропорту його зустріли військові, в будівлі Верховної Ради Криму нікого не було, а "народний гнів" координувала ФСБ.

Президент України Петро Порошенко розповів, як їздив у Крим напередодні незаконного голосування Верховної Ради Криму про проведення "референдуму" 28 лютого 2014 року. Відеозапис розміщено на сторінці голови держави в Facebook.

Порошенко повідомив, що про авантюрність того, що відбувається стало ясно ще на самому початку появи "зелених чоловічків" та інших масових рухів у Криму. Він розповів, що на переговори з депутатами Верховної Ради Криму він приїхав як уповноважений голови Верховної Ради і в. о. президента Олександра Турчинова.

"Я намітив собі провести переговори з депутатами Верховної Ради Криму, президією, головою, і запропонувати усе, чого вони бажали. Ми готові були тоді проговорити всі деталі щодо законодавства України, Конституції Криму", - розповів він.

Порошенко згадує, що в аеропорту його зустріла шеренга військовослужбовців, і вони спробували заблокувати його, попросили не їхати у Верховну Раду Криму, а запропонували зустріч "в банно-пральному комплексі за межами Сімферополя". Порошенко категорично відмовився і наполіг, що зустріч пройде в будівлі Верховної Ради Криму.

"Мені натякнули, що я туди не потраплю, я відповів, що вони мене погано знають", - згадує президент.

До будівлі Верховної Ради вони не доїхали 300-400 метрів, відстань Порошенко долав пішки в супроводі помічника.

"Що я побачив? Верховна Рада, коли там всередині ніби обговорювався референдум, була заблокована і закрита, жодної людини там не було. І стояло оточення з російських військовослужбовців. З точки зору міжнародного права це був абсолютно чіткий акт анексії", - упевнений голова держави.

При цьому Порошенко додав, що ці військові були не військовослужбовцями Чорноморського флоту РФ, а спеціально перекинутим спецназом з Росії, натренований саме на захоплення Криму.

"Потім пройшов нібито акт народного гніву", - говорить Порошенко, згадуючи, що поруч з ним стояв чоловік, який, як потім з'ясувалося, був офіцером ФСБ. Він по рації координував, кому підійти з "самооборони", кому відійти.

"Це було очікувано, нічого мене не здивувало, але я пишаюся поведінкою кількох осіб, які в умовах цієї фантасмагорії підходили і чітко висловлювали мені свою підтримку. Тоді це було просто небезпечно", - резюмує президент.

Читайте також: Спогади Голомші та Замани — політичний піар, що не відповідає історичній правді, — РНБО

Рекомендуємо прочитати

СБУ не нашла фактов причастности бойцов "Айдара" к терроризму

Следователи Службы безопасности Украины сообщили, что не получили фактических данных, которые свидетельствуют о причастности "Айдара" к терроризму....

Це може бути цікавим

Украинский боксер победил россиянина и стал чемпионом Европы

Украинский боксер Юрий Шестак выиграл первое золото для сборной Украины на домашнем чемпионате Европы по боксу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Назван эффективный способ избавиться от усталости

Ученые из Лондонского университета королевы Марии определили лучший способ избавиться от хронической усталости....