Лех Валенса про скандальну «справу Болєка»: «Все це — підробка»

Лех Валенса про скандальну «справу Болєка»: «Все це — підробка»

Колишній лідер польської «Солідарності» Лех Валенса переконаний, що документи, які засвідчують його співпрацю зі спецслужбами соціалістичної Польщі, є підробкою. Про це він заявив польським журналістам коментуючи так звану «справу Болєка», повідомляє Onet.

«З того, що я бачу на цих папірцях, їх непогано підробили», — розповів Валенса. Він зазначив, що в наданих Інститутом національної памʼяті документах є «імена, яких в житті (Валенса) не знав». Валенса підкреслив, що у справі фігурують «три документи, які раніше були визнані підробкою». Окрім того, засновник «Солідарності» переконаний, що «все це (справа Болєка) підробка».

В країні тривають маніфестації на підтримку Валенси, які вчора відбулися у Варшаві, а сьогодні продовжуються у Гданську, де, як відомо, і був заснований рух «Солідарність». Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

Серед документів, вилучених працівниками Інституту національної пам’яті Польщі та правоохоронцями в будинку генерала Чеслава Кіщака, було знайдено теку, підписану «Лех Валенса. Болєк», що, на думку експертів, доводить співпрацю колишнього президента зі спецслужбами. На думку експертів, документи є оригінальними і охоплюють період з 1970 по 1976 рік. Сам засновник «Солідарності» Лех Валенса заявив, що «не співпрацював зі спецслужбами», але «зробив помилку» і «не може розкрити правди», а також очікує, що «це зробить винуватець ситуації».

Читайте також: Польські націоналісти закликали спорудити на кордоні з Україною стінузагрузка...

Читайте також