Cтенограму РНБО оприлюднили з «правками» — ЗМІ

Cтенограму РНБО оприлюднили з «правками» — ЗМІ

Стенограму засідання РНБО від 28 лютого 2014 року щодо ситуації у Криму, яку оприлюднили на засіданні парламентського комітету з питань нацбезпеки й оборони  22 лютого 2016 року, подано зі «скороченнями». 

Про це пише DT.UA. Як зазначено у статті, зокрема колишній перший заступник Генпрокурора Микола Голомша заявив, що стенограма неповна й містить купюри, зокрема, і його виступу, у якомі він закликав вводити воєнний стан.

«Я говорив про те, що треба для початку ввести надзвичайний стан, а потім і воєнний, що військовослужбовців з Криму треба терміново передислокувати на Захід країни, а туди направити солдатів з Заходу. Пропонував у тому числі закликати добровольців з Майдану, тому що фактор присутності в Криму проукраїнських людей надзвичайно важливий», — заявив Голомша.

На його думку, жодної потреби у розсекреченні та оприлюдненні стенограми того засідання РНБО немає.

«Мотив — суто політичний. Держава, яка себе поважає, мала б провести аналіз помилок і з урахуванням цього аналізу формувати подальші дії. А так почалося політичне перетягання канату, вкидання «компромату», вибіркове оприлюднення і коментарів на користь одних та дискредитацію інших», — заявив він.

Зазначається, що екс-начальник Генштабу ЗСУ Володимир Замана у декількох інтерв’ю про це засідання РНБО каже, що також виступав за військовий стан.

«У нас були повноцінні підрозділи, готові у той же день виконати завдання. Це 12-15 батальйонно-тактичних груп: ВДВ, 30-я і 72-а бригади, повітряні сили. Але Олександр Турчинов подумав і сказав: «Ні, наші західні партнери радять не робити різких рухів». Я відповів йому, що буде пізно. А він вирішив не вводити війська «, — розповідав Замана в інтерв’ю виданню» Гордон.

Він також стверджував, що його позицію «підтримали нардеп Андрій Сенченко, заступник генпрокурора Микола Голомша, представники Криму», намагався говорити окремо з учасниками засідання.

«Стався скандал. У підсумку я плюнув і за особистою ініціативою поїхав до Криму», — згадує Замана.

Екс-депутат Андрій Сенченко, який також був присутній на засіданні РНБО 28 лютого заявив, що засідання «взагалі виходило за рамки, встановлені для засідань РНБО».

«Воно проходило у приміщенні, не захищеному від зняття інформації, туди міг зайти кожен, хто перебував на інших нарадах у Турчинова… На засіданні не було жодної повноцінної доповіді, не було аналітичних викладок, картографічного матеріалу, що відображає ситуацію на півострові. Усе, що там звучало, вже було у ЗМІ, або були оціночні, нічим не підтверджені висловлювання», —  заявив Сенченко.

«Опублікована стенограма — «несправжня». Судячи з усього, скорочена з метою створити образ єдиного «яструба», який пропонував увести воєнний стан, тобто збройний опір агресорові», — пише видання.

Читайте також: Росія «націоналізувала» українське майно на 50 мільярдів гривень загрузка...

Читайте також

Коментарі