Журналісти з'ясували, хто займався реконструкцією аварійного будинку на Хмельницького

Будинок на вул. Богдана Хмельницького, 12-14, у якому вчора, 25 лютого, сталося обвалення кількох поверхів належав Об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку Богдана Хмельницького, 12-14.

Про це йшлося в сюжеті телеканалу ZIK від 27 січня 2016 року, зазначають Наші гроші.

Це ОСББ було зареєстроване влітку 2013 року.

Юрист ОСББ Людмила Шурпо заявила, що ОСББ взяло на баланс будинок у травні 2015 року і "співвласники вживають необхідних заходів для відновлення будинку".

Водночас вона відмовилася назвати членів ОСББ, зазначивши лише, що всього їх 13.

Однак журналісти з'ясували, що серед них є Ірина Бойко, дружина Віктора Бойка, який був міністром навколишнього середовища в уряді Азарова.

Вона також керує рестораном на першому поверсі вказаного будинку.

Крім того, Ірина Бойко до 2013 року була засновником ТОВ Геоінвест, яке у 2004 році стало інвестором будинку на вул. Богдана Хмельницького, 12-14, який був визнаний аварійним.

Ця фірма мала вирішити питання відселення трьох родин, які станом на 2004 рік ще проживали в будинку, і після реконструкції отримати у власність 4,7 тис. кв. м цієї будівлі.

Протягом десяти років жодні роботи у будинку не проводилися. На деякий час Самооборона Майдану поселила в ньому переселенців зі Сходу України. Влітку 2015 року їх виселили невідомі, після чого почалася реконструкція будинку без жодних дозволів.

Крім того, Геоінвест продав частину приміщень фірмам Геомедсервіс та БТБ Сорго.

Як повідомляють Наші гроші, ОСББ Богдана Хмельницького, 12-14 має спільний телефон із ТОВ Геоспецінвест, засновником і директором якого є Ірина Миколаївна Бойко.

На даний момент засновником ТОВ Геоінвест є киянин Юрій Вікторович Шевченко, який у 2013-2014 рр був керівником ОСББ Богдана Хмельницького, 12-14.

У 2013 році заступник прокурора міста Києва намагався повернути будівлю місту, але йому відмовили через пропуск позовної давності. Водночас суд визнав, що будинок вибув з комунальної власності незаконно.

Крім того, суд визнав порушенням надання фірмі права на викуп квартир у будинку, які у подальшому були перепродані фірмам Геомедсервіс, БТБ Сорго, Фонду досліджень та розвитку і компанії Ранокіо Лімітед

У 2008-2009 рр засновником Геомедсервісу був Віктор Бойко. На даний момент засновником цієї фірми є ТОВ Альянсюстиція, засновником і директором якого є Вікторія Ковбасинська. Директором Геомедсервісу з літа минулого року є Кирильчук Петро Іванович, який також очолює ОСББ Богдана Хмельницького, 12-14.

Геомедсервіс у 2007 році заснував фірму БТБ Сорго. Зараз засновником БТБ Сорго є ТОВ Кийконсалтингаудит, засновником і директором якого є Марина Коваленко, дочка Віктора Бойка.

Кіпрську компанію Ранокіо Лімітед в Україні представляв Ігор Анатолійович Зеленков з Макіївки. Видання зазначає, що у 2010-2011 рр він очолював держпідприємство Центр екологічних ініціатив, що підпорядковувалося Міністерству охорони навколишнього середовища, яке в той час очолював Віктор Бойко.

Віктор Бойко у 2002-2006 рр був народним депутатом від Блоку Литвина; у 2009-2010 рр – заступником міністра АПК; у березні-липні 2010 р – міністром охорони навколишнього природного середовища; у 2010-2015 рр – депутатом Київської облради. Він також очолював у 2005 році Держкомітет України з державного матеріального резерву. Був звільнений з посади після порушення карної справи за закупівлю дизпалива, яке коштувало бюджету зайвих 20 млн грн.

Рекомендуємо прочитати

Розенко: в меморандумі МВФ немає жодних зобов’язань щодо підвищення пенсійного віку для українців

У тексті Меморандуму між Україною і МВФ немає жодних зобов’язань щодо підвищення пенсійного віку для українців....

Це може бути цікавим

Обнаружена гигантская космическая «медуза»

Группа ученых из южнокорейского Института астрономии и космических исследований обнаружила галактику, которая по форме напоминает медузу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Демократичній Молодіжній раді Києва бути

24 квітня, з ініціативи «Батьківщини Молодої» відбулася зустріч лідерів київських осередків «Батьківщини Молодої», «Студентської Свободи», «Молодіжного крила об’єднання «Самопоміч», ГО «Сокіл» та молодіжної групи Реанімаційного Пакету Реформ із Секретарем Київської міської ради Володимиром Прокопівим з питання створення молодіжної ради у Києві....