Все по/від : На чому "живуть" дешеві крамниці

У крамницях "Все по/від …" (цифру підставляємо в залежності від розташування точки, але не дуже велику) можна купити що завгодно: французький посуд, колготи, вже призабуті чудо-пропозиції з телемагазинів, невідомі штуки начебто обертових платформ для квітів, косметику і навіть штучні квіти. Звичайно, не всі з цього дешеве – деякі товари коштують навіть дорожче, ніж у звичайних торгових мережах.

Але частіше товари в таких магазинах як ніби виставлені на той самий "аукціон небаченої щедрості"! Втім, саме низькі ціни і відлякують частину покупців, які з підозрою ставляться до доступних товарів. Ми спробували розібратися, що там можна купити і на що звертати увагу, щоб економія не обернулася зайвими витратами.

Зрозуміло, що собі в збиток ніхто не торгує – магазини мають непоганий дохід. Головне правило таких торгових точок – не якість, а кількість. Наталія Марченко, менеджер складу в Броварах, на якому продавці бюджетних магазинів закуповують свій товар, пояснила: "Ми дуже давно співпрацюємо з багатьма китайськими виробниками і отримуємо великі знижки через величезні обсяги замовлення. Весь товар має дозвільні документи та сертифікати (це повинно заспокоїти тих, хто побоюється купувати в дешевих магазинах косметику, посуд і їжу. – Авт.) – їх копії можете попросити у продавця в самій торговій точці".

ЗВІДКИ РЕЧІ? Власник столичної мережі "Все від 30 гривень" Владислав розповів, що робить закупівлі не тільки на складах: "Поповнюємо асортимент не Китаєм єдиним, хоча звідти багато товару приходить. Щось знаходимо на оптових ринках (наприклад, одеському "7 км"), щось – напряму на вітчизняних виробництвах. Торік розпочали експеримент: по 12-20 грн почали продавати українські консервовані овочі та соки. Спочатку люди насторожено ставилися, але спробували, сподобалося – і тепер не встигаємо підвозити". А продавець Ольга каже, що іноді до них потрапляє лежаний (але не прострочений) товар зі звичайних магазинів: "Їм простіше продати його хоч за якісь гроші і поділитися з нами прибутком, ніж він буде припадати пилом і займати місце на складі".

НА ЧОМУ ЕКОНОМИТИ. Адміністратор київського магазину Світлана Покровська пояснила, чому вони працюють не в збиток: "Ми існуємо за рахунок обороту, і зазвичай у нас купують 2-10 речей за раз. Націнки невеликі. Також економимо на оренді та зарплатах – співробітників у нас небагато". Важливий секрет дешевизни – в тому, що для якогось товару ціна занижена, а для якогось – завищена у кілька разів, але покупець цього не помічає.

Родоначальником магазинів, де всі товари продаються за однією ціною, вважається Френк Вулворт. Цей сором'язливий хлопець заїкався, та й продавець з нього був не дуже. Керівництво поставило перед ним умову: за зміну вторгувати більше, ніж весь магазин, інакше йому загрожувало звільнення. Френку це вдалося. У той час цінників не було, як і фіксованої ціни, і продавець на око визначав купівельну спроможність відвідувача. Френк призначив єдину ціну на весь товар і швидко виконав план. За другою версією, Френка ніхто не збирався звільняти. Він просто розклав залежалися товари на прилавку з табличкою "все по 5 центів". Це пропозиція виявилася настільки затребуваним, що він вирішив відкрити власний магазин. Так в 1878 р. в штаті Нью-Йорк з'явився магазин Great Five Cent Store ("Все по 5 центів"). Найбільша в світі мережа формату "fix price" (фіксована ціна) була заснована в США в 1986 р. В Україні перші магазини "Все по 3 грн" з'явилися близько 10-12 років тому.

Джерело: korupciya.com.

Читайте також: Bloomberg предсказал бунты в России из-за кризиса

Рекомендуємо прочитати

Порошенко поблагодарил парламент Нидерландов за Соглашение об ассоциации

Президент Украины Петр Порошенко отреагировал на решение парламента Нидерландов поддержать Соглашение об ассоциации Украина-ЕС....

Це може бути цікавим

Експерт: Москва лякає підступний Захід не тільки своєю ядерною міццю

Російський журналіст, військовий експерт, заступник головного редактора Ежедневного журнала....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Вчені відкрили три потенційно придатних для життя планет

Вчені відкрили три потенційно придатних для життя планет....