Все по/від : На чому «живуть» дешеві крамниці

Все по/від : На чому «живуть» дешеві крамниці

У крамницях «Все по/від …» (цифру підставляємо в залежності від розташування точки, але не дуже велику) можна купити що завгодно: французький посуд, колготи, вже призабуті чудо-пропозиції з телемагазинів, невідомі штуки начебто обертових платформ для квітів, косметику і навіть штучні квіти. Звичайно, не всі з цього дешеве – деякі товари коштують навіть дорожче, ніж у звичайних торгових мережах.

Але частіше товари в таких магазинах як ніби виставлені на той самий «аукціон небаченої щедрості»! Втім, саме низькі ціни і відлякують частину покупців, які з підозрою ставляться до доступних товарів. Ми спробували розібратися, що там можна купити і на що звертати увагу, щоб економія не обернулася зайвими витратами.

Зрозуміло, що собі в збиток ніхто не торгує – магазини мають непоганий дохід. Головне правило таких торгових точок – не якість, а кількість. Наталія Марченко, менеджер складу в Броварах, на якому продавці бюджетних магазинів закуповують свій товар, пояснила: «Ми дуже давно співпрацюємо з багатьма китайськими виробниками і отримуємо великі знижки через величезні обсяги замовлення. Весь товар має дозвільні документи та сертифікати (це повинно заспокоїти тих, хто побоюється купувати в дешевих магазинах косметику, посуд і їжу. – Авт.) – їх копії можете попросити у продавця в самій торговій точці».

ЗВІДКИ РЕЧІ? Власник столичної мережі «Все від 30 гривень» Владислав розповів, що робить закупівлі не тільки на складах: «Поповнюємо асортимент не Китаєм єдиним, хоча звідти багато товару приходить. Щось знаходимо на оптових ринках (наприклад, одеському «7 км»), щось – напряму на вітчизняних виробництвах. Торік розпочали експеримент: по 12-20 грн почали продавати українські консервовані овочі та соки. Спочатку люди насторожено ставилися, але спробували, сподобалося – і тепер не встигаємо підвозити». А продавець Ольга каже, що іноді до них потрапляє лежаний (але не прострочений) товар зі звичайних магазинів: «Їм простіше продати його хоч за якісь гроші і поділитися з нами прибутком, ніж він буде припадати пилом і займати місце на складі».

НА ЧОМУ ЕКОНОМИТИ. Адміністратор київського магазину Світлана Покровська пояснила, чому вони працюють не в збиток: «Ми існуємо за рахунок обороту, і зазвичай у нас купують 2-10 речей за раз. Націнки невеликі. Також економимо на оренді та зарплатах – співробітників у нас небагато». Важливий секрет дешевизни – в тому, що для якогось товару ціна занижена, а для якогось – завищена у кілька разів, але покупець цього не помічає.

Родоначальником магазинів, де всі товари продаються за однією ціною, вважається Френк Вулворт. Цей сором’язливий хлопець заїкався, та й продавець з нього був не дуже. Керівництво поставило перед ним умову: за зміну вторгувати більше, ніж весь магазин, інакше йому загрожувало звільнення. Френку це вдалося. У той час цінників не було, як і фіксованої ціни, і продавець на око визначав купівельну спроможність відвідувача. Френк призначив єдину ціну на весь товар і швидко виконав план. За другою версією, Френка ніхто не збирався звільняти. Він просто розклав залежалися товари на прилавку з табличкою «все по 5 центів». Це пропозиція виявилася настільки затребуваним, що він вирішив відкрити власний магазин. Так в 1878 р. в штаті Нью-Йорк з’явився магазин Great Five Cent Store («Все по 5 центів»). Найбільша в світі мережа формату «fix price» (фіксована ціна) була заснована в США в 1986 р. В Україні перші магазини «Все по 3 грн» з’явилися близько 10-12 років тому.

Джерело: korupciya.com.

Читайте також: Bloomberg предсказал бунты в России из-за кризисазагрузка...

Читайте також

Коментарі