Кравчук розповів, хто і як розхитує країну

Не можна залишати державу без уряду, ні на день. Про це у своєму блозі на NV.ua пише перший президент України Леонід Кравчук. 

Після провалу голосування за відставку уряду з парламентської коаліції вийшли ще дві сили – Батьківщина і Самопоміч. Фактично у Верховній Раді більше немає більшості.

За парламентсько-президентської республіки, якою є Україна, з такої ситуації можна вийти лише двома способами: або створити нову коаліцію, або оголосити дострокові парламентські вибори. Тому що в парламентсько-президентській республіці уряд без коаліції існувати не може. Уряд – це продукт коаліції і єдине ціле з нею: коаліція його створює, підтримує та забезпечує законодавчою силою.

Але в Україні склалася особлива ситуація. Коаліція створювалася багато в чому на ейфорії, що, мовляв, перемогли демократичні сили і вони дуже сильні (більше 300 депутатів). При настільки великій коаліції можна не тільки ухвалювати закони, але і вносити зміни до Конституції. Проте, люди не врахували, що нинішні керівники України – це гетьмани, а фракції представляють собою окремі парламенти. Сили, які входили до коаліції, думали, насамперед, про вирішення питань своєї фракції, а не про загальнонаціональні інтереси. Тобто, використовувати коаліцію для поліпшення власних справ, а не державних.

Коли коаліція почала працювати, кожен рухався у своєму напрямку. Більшість розпалася. При цьому ні президент, ні прем'єр-міністр, ні голова Верховної Ради не зробили нічого істотного, щоб зцементувати коаліцію. Коли було важко, вони шукали голоси за її межами, показуючи тим самим, що не надто в неї вірять. Вони не зрозуміли, що коаліція – центральне місце в парламенті для реалізації головних завдань виконавчої гілки влади: від формування уряду до боротьби з корупцією і проведення реформ. Вони думали, що кожен може діяти на свій розсуд, що кожен – сам собі гетьман.

Зважаючи на напружену ситуацію - війну на сході країни, складне економічне та політичного положення країни - найкраще сформувати нову коаліцію. Переконаний, що цього можна домогтися, якщо всі політичні сили – і президент, і парламентські фракції, і уряд – зберуться разом і прийдуть до консенсусу щодо того, яким буде уряд, хто буде прем'єр-міністром і з інших питань. Після цього можна знову сформувати парламентську більшість.

В іншому разі - дострокові вибори можуть обернутися непередбачуваними наслідками. Можна розхитати державу до такої міри, що втримати її буде дуже складно.

На нас дивиться Захід: з ким їм працювати, кому надавати наступний транш МВФ? Потрібно перестати перетягувати мотузку, доводячи, хто кращий, а хто гірший. Коаліція і уряд практично повністю визначають життєдіяльність держави. Не можна залишати країну без уряду, ні на день. Найголовніше – це Україна, решта – дрібниці.

Рекомендуємо прочитати

Прояснена связь между экстремальной погодой и глобальным потеплением

После каждой засухи или бури ученые, занимающиеся климатическими проблемами, вынуждены отвечать на вопрос, насколько в этом виновато глобальное потепление....

Це може бути цікавим

Ученые назвали еще один приятный "бонус" сна

Мы хорошо знаем, что сон очень важен для работы всего организма....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Польша прокомментировала демонтаж памятника воинам УПА

Демонтаж памятника воинам УПА в польском селе Грушовичи был произведен в соответствии с действующим законодательством....