Банкіри почали блокувати карткові рахунки українців

При цьому фінансисти закликають людей звикнути до цього - «заморозка» операцій за рахунком стане стандартною процедурою для наших банків.

Вони почнуть на практиці реалізовувати прийнятий ще в минулому році закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». А також постанову Нацбанку №88, затверджену під нього 18 лютого 2016- го.

«Ніяких жорстких відключень рахунків за формальними ознаками не буде. Банк буде зупиняти операції по рахунку тільки в двох випадках. Якщо мова йде про невластиві клієнту операції: наприклад, на студентську картку, на яку раніше надходили невеликі суми стипендії, несподівано почнуть приходити гігантські грошові надходження. А також у разі, якщо мова буде йти публічних особистостей (наприклад, політичних діячів), які не пройшли процедуру ідентифікації, як того вимагає нове законодавство. Але зупинення операцій по картковому рахунку не відбуватиметься безапеляційно і в односторонньому режимі. Як тільки банк це зробить, він обов'язково зв'яжеться з людиною і запросить його на зустріч, щоб з'ясувати призначення операції - потрібно буде дати пояснення. Якщо клієнт не захоче цього робити, то зможе забрати свої гроші готівкою або перевести в інший банк», - пояснив UBR.ua голова правління банку« Хрещатик » Дмитро Гриджук.
На вимогу банків доведеться відповісти в письмовій формі і з підтверджуючими документами. Наприклад, якщо ви фрілансер, віддалено працюєте на іноземну компанію і вона відправляє вам зароблені гроші, то потрібно буде подати в банк копію трудового договору. А якщо відправляєте за кордон гроші за навчання дитини - копію контракту з навчальним закладом.

«Після вступу в силу нового законодавства в Україні почалося впровадження світової політики «Знай свого клієнта». Вона довгі роки діє в США і в Європі, в яку ми йдемо. Її мета виявлення і зупинка сумнівних операцій або випадків фінансування злочинної діяльності. І якщо людина не відноситься до злочинного світу, то для нього нові правила стануть лише невеликою незручністю - один раз дасть пояснення банку, і продовжить проводити операції: наприклад, буде отримувати з-за кордону гроші за свою роботу», - запевнив директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький.

На розблокування карткового рахунку будуть йти лічені хвилини. «Клієнт надав пояснення з підтверджуючими документами, і ми тут же відновлюємо всі операції по рахунку. Все відбувається дуже швидко і логічно. Єдина безглуздість, яку до сих пір не змогли зрозуміти в банках - це, як крім стандартної ідентифікації публічної особи, можна вимагати у нього дані про все майно і задавати питання про його походження (як нас зобов'язав регулятор). Це невластива для фінансового сектора функція. Але вона не стосується широких мас громадян, а тільки великих державних діячів», - зауважив Дмитро Гриджук.

Щоб справа не доходила до блокування рахунків, людям рекомендують заздалегідь звернутися в банк. «Якщо ви знаєте, що до вас на рахунок, по якому раніше проходили невеликі операції, надійде велика сума, то краще заздалегідь прийти у відділення і попередити про це. І тоді проблем не пропускатимуть», - сказав Василь Невмержицький.

Фінансисти розраховують, що українці досить швидко звикнуть, і почнуть нормально сприймати нові вимоги «антитерористичного закону». «Думаю, це займе пару-трійку місяців, люди зрозуміють нові правила і почнуть їх виконувати, як це давно відбувається в усьому світі. Пару місяців банки будуть вести роз'яснювальну роботу з клієнтами і запрошувати їх за роз'ясненнями, ну і ще близько місяця у людини може зайняти збір необхідних документів», - резюмував Дмитро Гриджук.

Рекомендуємо прочитати

На службе у Путина

Если Герхард Шредер займет должность в совете директоров "Роснефти", он превратится в приспешника авторитарной системы, считает обозреватель Frankfurter Allgemeine Zeitung Берт....

Це може бути цікавим

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​4-річчя Ulichnaya Eda - День народження з тисячами гостей та подарунків

18-20 серпня фестиваль Ulichnaya Eda святкує 4 роки і готує рекордну кількість сюрпризів, подарунків, розіграшів та квестів....