Банкіри почали блокувати карткові рахунки українців

При цьому фінансисти закликають людей звикнути до цього - «заморозка» операцій за рахунком стане стандартною процедурою для наших банків.

Вони почнуть на практиці реалізовувати прийнятий ще в минулому році закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». А також постанову Нацбанку №88, затверджену під нього 18 лютого 2016- го.

«Ніяких жорстких відключень рахунків за формальними ознаками не буде. Банк буде зупиняти операції по рахунку тільки в двох випадках. Якщо мова йде про невластиві клієнту операції: наприклад, на студентську картку, на яку раніше надходили невеликі суми стипендії, несподівано почнуть приходити гігантські грошові надходження. А також у разі, якщо мова буде йти публічних особистостей (наприклад, політичних діячів), які не пройшли процедуру ідентифікації, як того вимагає нове законодавство. Але зупинення операцій по картковому рахунку не відбуватиметься безапеляційно і в односторонньому режимі. Як тільки банк це зробить, він обов'язково зв'яжеться з людиною і запросить його на зустріч, щоб з'ясувати призначення операції - потрібно буде дати пояснення. Якщо клієнт не захоче цього робити, то зможе забрати свої гроші готівкою або перевести в інший банк», - пояснив UBR.ua голова правління банку« Хрещатик » Дмитро Гриджук.
На вимогу банків доведеться відповісти в письмовій формі і з підтверджуючими документами. Наприклад, якщо ви фрілансер, віддалено працюєте на іноземну компанію і вона відправляє вам зароблені гроші, то потрібно буде подати в банк копію трудового договору. А якщо відправляєте за кордон гроші за навчання дитини - копію контракту з навчальним закладом.

«Після вступу в силу нового законодавства в Україні почалося впровадження світової політики «Знай свого клієнта». Вона довгі роки діє в США і в Європі, в яку ми йдемо. Її мета виявлення і зупинка сумнівних операцій або випадків фінансування злочинної діяльності. І якщо людина не відноситься до злочинного світу, то для нього нові правила стануть лише невеликою незручністю - один раз дасть пояснення банку, і продовжить проводити операції: наприклад, буде отримувати з-за кордону гроші за свою роботу», - запевнив директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький.

На розблокування карткового рахунку будуть йти лічені хвилини. «Клієнт надав пояснення з підтверджуючими документами, і ми тут же відновлюємо всі операції по рахунку. Все відбувається дуже швидко і логічно. Єдина безглуздість, яку до сих пір не змогли зрозуміти в банках - це, як крім стандартної ідентифікації публічної особи, можна вимагати у нього дані про все майно і задавати питання про його походження (як нас зобов'язав регулятор). Це невластива для фінансового сектора функція. Але вона не стосується широких мас громадян, а тільки великих державних діячів», - зауважив Дмитро Гриджук.

Щоб справа не доходила до блокування рахунків, людям рекомендують заздалегідь звернутися в банк. «Якщо ви знаєте, що до вас на рахунок, по якому раніше проходили невеликі операції, надійде велика сума, то краще заздалегідь прийти у відділення і попередити про це. І тоді проблем не пропускатимуть», - сказав Василь Невмержицький.

Фінансисти розраховують, що українці досить швидко звикнуть, і почнуть нормально сприймати нові вимоги «антитерористичного закону». «Думаю, це займе пару-трійку місяців, люди зрозуміють нові правила і почнуть їх виконувати, як це давно відбувається в усьому світі. Пару місяців банки будуть вести роз'яснювальну роботу з клієнтами і запрошувати їх за роз'ясненнями, ну і ще близько місяця у людини може зайняти збір необхідних документів», - резюмував Дмитро Гриджук.

Рекомендуємо прочитати

Політик: Слід перетворити всі наші держпідприємства в Криворіжсталь

Слід перетворити всі наші держпідприємства в Криворіжсталь....

Це може бути цікавим

У Києві можна безкоштовно відвідати музей води

Сьогодні, 22 березня в Музеї води відбудеться день відкритих дверей до Всесвітнього дня води....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Донецкие боевики грабят даже инвалидов

Но "народные республики" были изобретены не за тем, чтобы облегчить народу жизнь....