Кримінальні справи за пости в соцмережах наразі є поширеною практикою - юрист

Рішення Зарічного районного суду м.Суми щодо користувача соціальної мережі ВКонтакте, чий пост, на думку суду, був ’’Публічним закликом до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу’’ насправді не є першим подібним в Україні. Про це на своїй сторінці в Facebook написав юрист Центру соціальних і трудових досліджень та активіст "Соціального руху" Віталій Дудін.

"Дійсно, унікальним є те, що соцмережі було прирівняно до ЗМІ. Але кримінальне провадження все одно було б відкрите, бо вироки за дописи „ВКонтакте” склалися у тенденцію. Просто останні два роки судили не тих", - зазначає він.

"Приведу кілька рішень: - Чугуївський міський суд Харківщини 25.12.2015: матір-кухарка ПТУ оновлювала сепаратистську групу, отримала рік тюрми і була звільнена. Через те, що... відсиділа з січня до грудень в СІЗО.

- Ковпаківський райсуд м. Сум 21.10.2015: особа (аж 149 друзів!) репостила відео про „Беркут” і референдум у Криму. Знайшли гранату, тому за сукупністю злочинів – чотири роки тюрми. Судова експертиза побачила сепаратизм, зокрема, у фразі „залишати «нас (за контекстом жителів південно-східних регіонів) на растерзание фашистам с западных областей!”. Відчуття трагікомедії посилює те, що: „Свідок ОСОБА_11, кум обвинуваченого, який характеризував ОСОБА_1 з позитивного боку”

- Володимир-Волинський міський суд Волині 20.07.2015: особа створила акаунт у „соціально-орієнтованій інтернет-мережі «Вконтакте»” (!) і робила репости з сепаратистських груп. Чотири роки умовно. Серед іншого, СБУ побачила звинувачення Президента „у зраді інтересам держави” у фразі „И это "Зрада!", самая настоящая.”

Таким чином, репресії за поширення інформації стали частиною наших судових реалій. У порівнянні з деякими цими справами, Зарічний райсуд лише здійснив таку собі профілактичну бесіду. Я не вважаю, що притягнення випадкових людей за сумнівні злочини та малозначущі діяння, оздоровить суспільство", - зазначає експерт.

Читайте також: У будинку Івана Бубенчика у Львові проходить обшук

Рекомендуємо прочитати

Як відміна списку "нежіночих професій" вплине на роботу жінок на шахтах

Відміна списку професій, які заборонено обіймати жінкам, є позитивною ініціативою, оскільки дозволить робітницям, які раніше працювали на таких роботах нелегальн....

Це може бути цікавим

Про країни-офшори, в яких великий бізнес ховає прибутки, зробили відео

Створено пісню про перелік країн із розпорядження Кабміну, в яких можна легально платити менші податки повз вітчизняний бюджет....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Смерть дитини була страшною: Стали відомі подробиці вбивства дівчинки з Донбасу

Дитину знайшли мертвою у підвалі наполовину закинутого приватного будинку У Гірнику Донецької області шестирічну Аліну Васютіну виявили вбитою....