Кримінальні справи за пости в соцмережах наразі є поширеною практикою - юрист

Рішення Зарічного районного суду м.Суми щодо користувача соціальної мережі ВКонтакте, чий пост, на думку суду, був ’’Публічним закликом до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу’’ насправді не є першим подібним в Україні. Про це на своїй сторінці в Facebook написав юрист Центру соціальних і трудових досліджень та активіст "Соціального руху" Віталій Дудін.

"Дійсно, унікальним є те, що соцмережі було прирівняно до ЗМІ. Але кримінальне провадження все одно було б відкрите, бо вироки за дописи „ВКонтакте” склалися у тенденцію. Просто останні два роки судили не тих", - зазначає він.

"Приведу кілька рішень: - Чугуївський міський суд Харківщини 25.12.2015: матір-кухарка ПТУ оновлювала сепаратистську групу, отримала рік тюрми і була звільнена. Через те, що... відсиділа з січня до грудень в СІЗО.

- Ковпаківський райсуд м. Сум 21.10.2015: особа (аж 149 друзів!) репостила відео про „Беркут” і референдум у Криму. Знайшли гранату, тому за сукупністю злочинів – чотири роки тюрми. Судова експертиза побачила сепаратизм, зокрема, у фразі „залишати «нас (за контекстом жителів південно-східних регіонів) на растерзание фашистам с западных областей!”. Відчуття трагікомедії посилює те, що: „Свідок ОСОБА_11, кум обвинуваченого, який характеризував ОСОБА_1 з позитивного боку”

- Володимир-Волинський міський суд Волині 20.07.2015: особа створила акаунт у „соціально-орієнтованій інтернет-мережі «Вконтакте»” (!) і робила репости з сепаратистських груп. Чотири роки умовно. Серед іншого, СБУ побачила звинувачення Президента „у зраді інтересам держави” у фразі „И это "Зрада!", самая настоящая.”

Таким чином, репресії за поширення інформації стали частиною наших судових реалій. У порівнянні з деякими цими справами, Зарічний райсуд лише здійснив таку собі профілактичну бесіду. Я не вважаю, що притягнення випадкових людей за сумнівні злочини та малозначущі діяння, оздоровить суспільство", - зазначає експерт.

Читайте також: У будинку Івана Бубенчика у Львові проходить обшук

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Киевляне своими силами задержали квартирного вора

Небезразличные киевляне своими силами задержали квартирного вора....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Сім продуктів, які продовжують життя

Американські вчені назвали сім продуктів, які позитивно впливають на здоров'я і сприяють довголіттю....