Анонсовано новий газопровід в обхід України: інфографіка

У середу, 24 лютого, глави російського «Газпрому», італійського енергетичного гіганта Edison і грецької газотранспортної компанії DEPA − Олексій Міллер, Марк Бенаюн і Теодорос Кітсакос − зустрілися в Римі й підписали меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва трубопроводів для постачань газу з Росії в Європу .

У документі сторони задекларували мету − організувати південний маршрут поставок російського природного газу в Європу. Також вони повідомили, що мають намір тягнути трубопровід з Росії «по дну Чорного моря через треті країни в Грецію», і по дну Іонічного моря з Греції до Італії. Про це йдеться в прес-релізах, опублікованих «Газпромом» і DEPA.

Анонсовано новий газопровід в обхід України: інфографіка

«Потенційний проект нового маршруту постачань, реалізація якого буде здійснюватися при повному дотриманні законодавства ЄС, підвищить надійність газопостачання Італії, а також зміцнить її роль як великого газового хабу Південної Європи, що відповідає цілям національної енергетичної стратегії», − наводяться в прес-релізах слова директора італійської Edison Марка Бенаюна.

Треті країни не називаються, але це або Туреччина, або Болгарія. Території цих держав відокремлюють Грецію від Чорного моря, і згода хоча б однієї з них необхідна для реалізації проекту.

Це вже третя спроба Росії відправити газ у Європу по дну Чорного моря в обхід України. З 2012 року вона активно прокладала трубопровід у рамках міжнародного проекту «Південний потік» потужністю 63 млрд куб. м. Уже в 2015 році Росія планувала дотягнути його до болгарського порту Варни і, за даними газети «Ведомости», навіть заготовила для підводного укладання 680 000 тон труб, які зараз лежать у Болгарії. Однак в липні 2014 року Болгарія під тиском Вашингтона і Брюсселя вирішила припинити участь у проекті.

Не зумівши отримати дозволу на прокладання газопроводу по болгарській території, Росія в грудні 2014 року оголосила про закриття «Південного потоку» через «неконструктивну позицію Євросоюзу».

Одразу після закриття «Південного потоку» йому придумали альтернативу − «Турецький потік». Москва уклала кілька угод з Анкарою про прокладання газопроводу по території Туреччини. Однак переговори «буксували», а в листопаді 2015 року знищення російського бомбардувальника Су-24 турецькими винищувачами різко погіршило відносини між двома державами і призвело до розриву російсько-турецьких проектів, у тому числі «Турецького потоку».

На початку 2016 року в болгарській пресі з'явилася інформація про те, що прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, нібито, розповів своєму оточенню про бажання відродити «Південний потік». У лютому питання про відновлення будівництва російського газопроводу було піднято в парламенті Болгарії, але основна маса депутатів (65 осіб) утрималася від голосування. 27 парламентаріїв висловилися «за», 16 − «проти».

За словами аналітиків, Росія має намір домовитися безпосередньо з Брюсселем про прокладання газопроводу через Болгарію. Москва не розраховує «проломити стіну» швидко і налаштована на довгий процес. Глава «Газпрому» Олексій Міллерповідомив виданню «Коммерсант», що «до кінця 2016 року буде проводитися оцінка доцільності реалізації нового проекту», і що для його початку обов'язково потрібна офіційна позиція Єврокомісії щодо підтримки цього маршруту.

автор: , джерело: Forbes

Рекомендуємо прочитати

Список продуктов, которые заставляют тело плохо пахнуть

Определенные продукты или даже блюда, при регулярном их потреблении, могут провоцировать не слишком приятный запах вашего тела....

Це може бути цікавим

У Києві пройшла акція за декриміналізацію марихуани

На цих вихідних у Києві під Кабінетом міністрів пройшла акція за декриміналізацію зберігання малих обсягів марихуани....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Штраф за использование VPN": Мошенники шлют угрозы наугад

В сети появилось фото смс, которые приходят владельцам смартфонов, которые, якобы, вычислили, что человек использует VPN....