"Відкритий бюджет" Києва виявився не таким вже й відкритим - експерт

В місті Києві вже з півроку впроваджують в експлуатацію рішення «Відкритий бюджет» на базі програмного забезпечення SAP, яке доступне для перегляду он-лайн. Нещодавно можливості перегляду певних даних розширилися, однак він залишився складним в експлуатації та малоінформативним. Таку думку висловив кандидат економічних наук, активіст Соціального руху Захар Попович. 

"На минулому тижні справді запрацювала кнопка «Детальніше» і, головне, можливість пошуку транзакцій за певним контрагентом. В той же час повний перелік операцій відкрито тільки щодо транзакцій київського міського бюджету з контрагентами. Що ж стосується власних транзакцій комунальних підприємств, то вони залишилися недоступними - доступні тільки узагальнені звіти КП. Отже, наприклад, скільки ваша школа заплатила за нові парти, ви не побачите", - зазначає експерт.

За словами Поповича, головним недоліком системи є неможливість завантаження даних у структурованому (придатному для машинної обробки) вигляді.

"Це стосується навіть переліку транзакцій міського бюджету. Фінансова звітність комунальних підприємств взагалі подана в форматі PDF, що значно ускладнює її автоматизовану обробку. Якщо це можна пробачити деяким муніципалітетам у Британії, які впроваджували відкриття бюджетів десять років тому, то не зрозуміло, чому це робиться зараз при створенні нової системи фактично з нуля", - вважає експерт.

Загалом, за його словами, можна вітати ініціативу з відкритості, і те, що дійсно потроху з’являється онлайн все більше інформації про фінансову діяльність київської влади і підпорядкованих їй комунальних підприємств.

"В той же час є відчуття, що робиться це таким чином, щоб навмисно ускладнити незалежним дослідникам і аналітикам використання цієї інформації. Так, за допомогою системи справді можна знайти певну транзакцію з бюджету, якщо знати, яку транзакцію ти шукаєш. Але для того, щоб сформувати набір даних для статистичної та аналітичної обробки, доведеться витратити дуже багато часу. В решті решт, доведеться або розпізнавати і виправляти помилки, або взагалі перенабирати дані. При цьому публікацію «сирих» первинних даних у структурованому (придатному для машинної обробки) вигляді реалізувати простіше і набагато дешевше, ніж впровадити могутню систему SAP Business Objects Design Studio, яка на льоту будує наперед заданий набір красивих, але малоінформативних графіків. Дайте доступ по первинних даних, а графіки я собі і в Excel намалюю! Адже запровадження системи означає, що можливість завантаження даних в структурованому виді вже існує, і, скоріше за все, може бути активована, що називається, в «два кліки», - підкреслив Попович.

Як відомо, наразі відкрита бухгалтерія з "сирими" даними діє в Міністерстві освіти України. Її було запроваджено після подій на Майдані та зміни керівництва відомства. Одним з розробників даної програми був зокрема Захар Попович.

Читайте також: Київ відкрив всю фінансову звітність

Рекомендуємо прочитати

В Украине закрылась немецкая торговая сеть

В украинской столице закрылся последний магазин немецкой сети по продаже строительных материалов и садового инвентаря Praktiker....

Це може бути цікавим

Путин готовится полностью отделить Донбасс от Украины

Москва не планирует признавать или аннексировать временно оккупированные территории Донецкой и Луганской областей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В России объявили всеобщий воинской сбор

Российские войска продолжают наращивать свою численность....