«Відкритий бюджет» Києва насправді є малоінформативним — експерт

В місті Києві вже з півроку впроваджують в експлуатацію рішення «Відкритий бюджет» на базі програмного забезпечення SAP, яке доступне для перегляду он-лайн. Нещодавно можливості перегляду певних даних розширилися, однак він залишився складним в експлуатації та малоінформативним. Таку думку висловив кандидат економічних наук, активіст Соціального руху Захар Попович. 

«На минулому тижні справді запрацювала кнопка «Детальніше» і, головне, можливість пошуку транзакцій за певним контрагентом. В той же час повний перелік операцій відкрито тільки щодо транзакцій київського міського бюджету з контрагентами. Що ж стосується власних транзакцій комунальних підприємств, то вони залишилися недоступними — доступні тільки узагальнені звіти КП. Отже, наприклад, скільки ваша школа заплатила за нові парти, ви не побачите», — зазначає експерт.

За словами Поповича, головним недоліком системи є неможливість завантаження даних у структурованому (придатному для машинної обробки) вигляді.

«Це стосується навіть переліку транзакцій міського бюджету. Фінансова звітність комунальних підприємств взагалі подана в форматі PDF, що значно ускладнює її автоматизовану обробку. Якщо це можна пробачити деяким муніципалітетам у Британії, які впроваджували відкриття бюджетів десять років тому, то не зрозуміло, чому це робиться зараз при створенні нової системи фактично з нуля», — вважає експерт.

Загалом, за його словами, можна вітати ініціативу з відкритості, і те, що дійсно потроху з’являється онлайн все більше інформації про фінансову діяльність київської влади і підпорядкованих їй комунальних підприємств.

«В той же час є відчуття, що робиться це таким чином, щоб навмисно ускладнити незалежним дослідникам і аналітикам використання цієї інформації. Так, за допомогою системи справді можна знайти певну транзакцію з бюджету, якщо знати, яку транзакцію ти шукаєш. Але для того, щоб сформувати набір даних для статистичної та аналітичної обробки, доведеться витратити дуже багато часу. В решті решт, доведеться або розпізнавати і виправляти помилки, або взагалі перенабирати дані. При цьому публікацію «сирих» первинних даних у структурованому (придатному для машинної обробки) вигляді реалізувати простіше і набагато дешевше, ніж впровадити могутню систему SAP Business Objects Design Studio, яка на льоту будує наперед заданий набір красивих, але малоінформативних графіків. Дайте доступ по первинних даних, а графіки я собі і в Excel намалюю! Адже запровадження системи означає, що можливість завантаження даних в структурованому виді вже існує, і, скоріше за все, може бути активована, що називається, в «два кліки», — підкреслив Попович.

Як відомо, наразі відкрита бухгалтерія з «сирими» даними діє в Міністерстві освіти України. Її було запроваджено після подій на Майдані та зміни керівництва відомства. Одним з розробників даної програми був зокрема Захар Попович.

Читайте також: Київ відкрив всю фінансову звітність

Рекомендуємо прочитати

Взрыв дома в Киеве: "Киевгаз" назвал возможные причины

"Киевгаз" сообщил, что возможно взрыв в доме на ул....

Це може бути цікавим

В Киеве рейдеры хотели захватить здание стоимостью 120 млн грн

В Киеве прокуратура не позволила захватить имущественный комплекс стоимостью 120 миллионов гривень....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Представлены новые рекомендации по лечению антибиотиками

Британские ученые предложили врачам не рекомендовать своим пациентам полное прохождение курса лечения антибиотиками....