В Україні небезпечно висловлювати проросійські погляди, — Amnesty International

В Україні небезпечно висловлювати проросійські погляди, — Amnesty International

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International констатують в Україні тиск на ЗМІ та журналістів з проросійськими поглядами. Про це йдеться в щорічній доповіді організації, пише «Російська служба Бі-бі-сі«.

Правозахисники зазначають, що хоча свобода ЗМІ на підконтрольних Києву територіях в цілому зберігалася, однак «ті ЗМІ, в позиції яких вбачалися проросійські погляди або співчуття до сепаратистів, стикалися з утисками».

«Канали «112 Україна» та «Інтер» отримали офіційні попередження від Нацради з питань телебачення і радіомовлення за такий контент, як інтерв’ю та репортажі з контрольованих сепаратистами районів, де місцеві жителі висловлювали підтримку сепаратистам», — йдеться в доповіді.

Там додають, що три попередження поспіль призведуть до відкликання ліцензії на мовлення.

«В Україні стало вкрай небезпечно висловлювати проросійські погляди: проросійський журналіст Олесь Бузина був застрелений двома вбивцями в масках в квітні, а журналіст Руслан Коцаба став першим українським в’язнем совісті за п’ять років, після того, як в лютому його залишили під вартою за звинуваченням у державній зраді,» — кажуть в Amnesty International.

У той же час правозахисники зазначають, що проукраїнські журналісти не мають можливості працювати на підконтрольних сепаратистам районах Донбасу.загрузка...

Читайте також