У Росії вважають, що сюжет «Зоряних воєн» вкрали з «Кощія Безсмертного»

У Росії вважають, що сюжет «Зоряних воєн» вкрали з «Кощія Безсмертного»

Програма антиплагіату, розроблена в Томському університеті,  виявила збіг сюжетів і персонажів радянської кіноказки «Кощій Безсмертний» і першого фільму епопеї «Зоряні війни».

Про це повідомляє Тайга.Инфо.

Автори «Зоряних воєн» нібито запозичили до 96% сюжету і героїв.

Автор програми, що порівнює тексти за сюжетом і поведінкою героїв, аспірант Євген Гарін. Черговим об’єктом досліджень Гаріна став сценарій першого фільму «Зоряних воєн».

Він написав міністру культури Росії Володимиру Мединському і голові Союзу кінематографістів Росії Микиті Михалкову про «систематичне порушення авторських прав російських кінематографістів». Позовні суми, як у випадку з «Новою надією» (IV епізод, який зняли у 1977 році. — Ред.), будуть нараховувати «сотні мільйонів».

Зазначимо, що кіноказка «Кощій Безсмертний» вийшла на екрани в 1944 році.

«Можна говорити про повний збіг сюжетів двох фільмів: збігаються соціальні ролі персонажів, їх соціальна взаємодія між собою, еволюція соціального середовища двох творів. Це свідчить про повне копіювання першоджерела «Кощій Безсмертний» з мінімальним авторським внеском у розвиток сюжету плагіативної копії трилогії «Зоряні війни», — йдеться в листі.

Система виявила збіг персонажів: «головних героїв Люка Скайвокера і Микити Кожум’яки, їх коханих Леї Органи (сестра Скайвокера. — Ред.) і Мар’ї-Мор’ївни, яких спочатку викрадають, а потім звільняють, магістра Йоди і Старичка-сам-з-перст-борода-сім-верст, який передає головному герою силу (в радянській казці — жменю землі російської) «.

Килим-літак, за версією системи, є прототипом зорельота «Сокіл тисячоліття».загрузка...

Читайте також

Коментарі