Російський політолог розкрив таємницю, чому Яценюк не може піти у відставку

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк не може піти у відставку через безліч взятих зобов’язань перед великими фінансовими спонсорами.

Про це заявив російський політолог Станіслав Бєлковський в ефірі радіостанції «Ехо Москва».

На думку політолога, перед тим як Україна почне рух до реальної європейської перспективи має змінитися ще одне покоління політиків.

«Це покоління вже існує, питання в тому, коли воно вийде на авансцену. Поки що навіть фарс з відставкою уряду Яценюка, хоча можна було цей фарс не влаштовувати, а спокійно дати Арсенію Петровичу піти у відставку, тим більше йому всього 42 роки і він буде ще і прем’єром, президентом не раз, якщо захоче і зможе. Але це неможливо, тому що логіка чиновника в пострадянському світі включає певні нюанси, на які ми часто не звертаємо уваги», – говорить експерт.

«Чиновник не може просто так піти у відставку. Тому що коли він стає міністром чи прем’єром, особливо в Україні, де зміна такого роду офіційних осіб відбувається досить часто на відміну від сучасної Росії, він бере на себе купу зобов’язань, він приходить на посаду з зобов’язаннями, які він отримав, по-перше, від спонсорів своєї передвиборної кампанії. Чи спонсорів своєю апаратною, піар-кампанії, з якою він йшов на посаду», – продовжує політолог.

На думку Бєлковського, чиновник набирає зобов’язання по ходу передвиборчої кампанії, а потім тримається за посаду, щоб їх відпрацювати.

«Тому він не може встати і просто гордо грюкнути дверима. Сказавши, що якщо країна не зрозуміла мене, нехай вона вибудовує своє майбутнє без мене. Тому що в цей момент відразу виникає питання – а хто буде віддавати ті 187 мільйонів доларів, які ти зовсім нещодавно отримав під твоє призначення. А виймати їх з кишені вже зовсім не хочеться. Тим більше частина з них вже витрачена на вілли на Лазурних берегах та інших делікатних частинах сучасного світу. Тому ні, чиновник має гризти, вигризати свою посаду. Ось, наприклад, єдиний представник партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко в уряді, міністр спорту, молоді і чого-то ще пан Жданов відразу різко заявив, що нікуди він з уряду не піде. Він був в той же день виключений з партії. І всі залишилися страшенно задоволені один одним», – вважає російський політолог.

Рекомендуємо прочитати

Мужчина погиб, пытаясь устроиться на работу в храм

54-летний житель Междуреченска погиб от металлического прута, упавшего на него в строящемся храме....

Це може бути цікавим

Что "Игра престолов" говорит о современной политике

"Будучи основанным на книгах Джорджа Р....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На Контрактовой площади снесли кафе

На Контрактовой площади в Киеве идет подготовка к масштабной реконструкции сквера №3 (участок находится возле входа в метро и трамвайных остановок)....